EGE PAMUĞU İLE GELEN SAF ŞIKLIK

27 Nisan 2018
Ege Pamuğu

EGE PAMUĞU İLE GELEN SAF ŞIKLIK

Hayatın her alanında doğallığı aradığımızı düşündüğümüzde, giydiğimiz kıyafetlerin de rahat, sağlıklı ve kaliteli bir stil için saf materyallerden üretilmiş olmaları büyük önem taşır. Bu yüzden Ege’nin verimli topraklarında yetişen saf pamuktan üretilen kıyafetler, iyi giyinmeyi önemseyen,  şıklığı doğallıkta bulanların bir numaralı tercihidir.

Güneşinden toprağına, yağmurundan rüzgarına çok özel bir coğrayaya sahip olan Ege Bölgesi’nde yetişen pamuk; uzun elyafı, canlılığını hiç kaybetmeyen parlak lifleri, yumuşacık dokusu, nefes alan yapısı ile erkek giyimine doğallığı ve 1. sınıf kaliteyi taşır.

Ayrıcalıklı Stil İçin Üstün Kalite

Pamuklu kıyafetler, doğal olmaları nedeniyle giyim sektöründe yeri doldurulamaz önemdedir. Fakat Ege pamuğu, iyi bir pamukta olması gereken tüm özelliklere sahip olduğu için ayrıcalıklıdır.

  • İyi bir pamuğun ilk özelliği, lif uzunluğudur. Pamuğun lifi ne kadar uzun olursa, ipliğin kalitesi ve dayanıklılığı o kadar artar.
  • Ege pamuğu kusursuz beyazlıkta ve parlak bir görünümdedir. İplikleri üstün renk tutabilme özelliğine sahip olduğundan, bu özel pamuktan üretilen kıyafetler canlı renkleriyle fark yaratır.
  • Lifi incedir. Lifin ince olması, ipliğin eğrilebilme potansiyelini arttırır. Bu da dayanıklılığın artması demektir. Tıpkı incelik gibi lifin uzun olması da, dokumanın daha düzgün yapılabilmesini, kopmalar meydana gelmemesini, yani dayanıklılığı arttırır.
  • Bir pamukta yabancı maddeler ne kadar çoksa iplik kopuş sayısı da o kadar artar. Bu da o pamuğun kalitesini düşürür. Ege pamuğunun bitkisine ait yaprak ve kabuk parçaları, çiçek tozları, sap kırıntıları, yani bitkisel atıklar özenli işlemler sonucu ayıklanır. Böylece üstün kaliteye sahip pamuk elde edilmiş olunur.

Adeta Bedeninden Bir Parça: O Kadar Doğal, O Kadar Rahat

İyi giyinmek, iyi görünmek ve rahat etmek anlamına geldiğine göre, Ege pamuğundan üretilen kıyafetlerin konforlu olmaları hakkında da söyleyeceklerimiz var.

  • Ege pamuğu, hava alan yapısı sayesinde nemi hapsetmez ve terletmez. Bu pamuktan üretilen kıyafetler, en sıcak yaz günlerinde bile ekstra ferahlık sunar. Liflerin havayı yakalaması ve cilde yapışmaması ise ayrıca yalıtım sağlar. Bu özelliği de pamuklu kıyafetleri kış için de uygun tercih haline getirir.
  • İnce lifli saf pamuk olması nedeniyle esnekliği az, dayanıklılığı fazladır. Bu da gardırobunun vazgeçilmezi olan pamuklu giysilerini uzun süre hiç bozulmadan giyebileceğin anlamına gelir.
  • Eline alır almaz farkını anlayacağın ekstra yumuşaklığı üzerinde taşımanın hissi; anlatılmaz, giyilir.

Yazlık triko tişörtleri, hırkaları, gömlekleri ve ceketlerinde Ege pamuğunun doğallığını stil sahibi çizgisi ile birleştiren Hemington’la saflığı üzerine taşı, kaliteli giyinmenin ayrıcalığını hisset!

Bu da ilgini çekebilir: Doğal, İnce ve Yumuşak: Giza Pamuğu

Bunlar da ilginizi çekebilir