Yazın Bunaltıcı Sıcaklarına Karşı En Rahat Kumaş Cinsleri

28 Ağustos 2018
En Rahat Kumaş Cinsleri

Kıyafetlerinizi seçerken sadece renklerine, desenlerine veya üzerinizde nasıl göründüklerine dikkat ediyorsanız iyi giyinmek konusunda önem göstermeniz gereken bir nokta daha var demektir. Kıyafetlerin dokunduğu kumaşların kalitesi ve mevsime uygunluğu, rahat ve doğru giyinmenin anahtarıdır, bizden söylemesi.

Madem öyle, yazın bunaltıcı sıcaklarına karşı terletmeyen kumaş cinslerinin neler olduğunu öğrenme zamanı!

 

  • Öncelik Tabii ki Pamuklu Kumaşta

Tamamen doğal ve nefes alan yapısıyla hava sirkülasyonunu en iyi şekilde sağlayan kumaşlardan biridir. Yalnız şunu söyleyelim: %100 pamuklu giysileri bulmak o kadar kolay değilken bir de işin içine pamuğun kalitesi girdiğinde seçenekleriniz önemli ölçüde azalır.

Hemington’ın her biri 1. sınıf kalitede pamuktan üretilen kıyafetleri ile rahatlığı ve kaliteyi yakalayabilirsiniz. Ege pamuğu, Pima pamuğu ve Giza pamuğu gibi Türkiye’nin ve dünyanın en iyi pamuklarıyla tasarladığı koleksiyonlarıyla Hemington, herkese serin bir yaz diler!

Bu arada tamamen doğal malzemeden üretildiklerinden pamuk gömlekleri ütü tutması biraz zordur ve çabuk kırışırlar. Bu can sıkıcı duruma karşı Hemington’ın özel koleksiyonu olan non-iron gömleklerle mutlaka tanışmalısınız; çünkü böyle bir rahatlığı keşfetmenin ayrıcalığına bir an önce siz de erişin istiyoruz.

  • Asaleti Doğallıktan Geliyor: Keten

Uzun yıllar önce Gürcistan topraklarında yaşayan insanlar tarafından kullanılan keten; nefes alan yapısı, terletmemesi, koku yapmaması, adeta klima etkisi yaratan serinliği ile en iyi yazlık kumaşlardan. Yazlık erkek giyiminde kendisini özellikle keten gömleklerle görür, şıklığına ve rahatlığına hayran oluruz.

Bu sevgili elyaf türünün bir küçük nazı var; o da çabuk kırışması.

  • Standartların Çok Ötesinde: İpek

İnsan teniyle uyumu kusursuz olan, asil görünümü, göz alıcı parlaklığı ve nemi hapseden özelliği ile tarz sahibi erkeklerin tercih ettiği çok özel bir kumaş cinsidir ipek.

Pürüzsüz yüzeye, yumuşacık dokuya, yıllar boyunca canlılığını koruyan yapıya ve teninizden bir parçaymış gibi hissedeceğiniz hafifliğe sahip ipek trikoları denemediyseniz, kendinize bu iyiliği bir an önce yapın.

Bir tavsiyemiz daha var: Fark yaratan bir stilin peşindeyseniz ipek trikoları yaz akşamlarında ve en özel buluşmalarınızda giyin, bize teşekkür edeceksiniz.

  • Biri Tatil mi Dedi: Şile Bezi

Kendine özgü hafif buruşuk görünümüyle günlük giyiminizde kullanabileceğiniz, serin tutma söz konusu olduğunda ilk sırada yer alacak kumaşlardan. Ofis stilinde tercih edilmese de günlük giyiminizde ve tatillerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

  • “İnce” Bir Yaz Aşkı: Denim

Her mevsim, gündüzden geceye şıklık için giyilen denimlerin ince olanları yazın hayatınızı kurtaracak parçalardan. Hatta “Kot pantolon kışın üşütür.” diye bir laf vardır, kesin duymuşsunuzdur.

  • Onunla Havanız Yerinde Olacak: Poplin

Pamuklu kumaşın kardeşi diyebiliriz. Genellikle gömleklerle karşımıza çıkarlar. İnce, hafif, terletmeyen kumaş cinsi olması nedeniyle yaz koleksiyonlarının baş kahramanlarından.

Bunlar da ilginizi çekebilir