Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Boğazlı Kazaklar

23 Aralık 2019

1960’lı ve 70’li yılların filmlerinde bolca gördüğümüz, günümüzde halen sıklıkla tercih edilen boğazlı kazak, erkek kombinlerinin olmazsa olmazlarındandır. Balıkçı yaka kazak da denen bu şık ve kullanışlı kazaklar, hem smart casual hem de günlük stil için uygunlar. Elbette ki doğru kombinlendiği ölçüde. Erkek boğazlı kazak kombinleri nasıl olmalı, kusursuz bir görünüm için boğazlı kazak giyerken nelere dikkat etmelisiniz, okuyun.

İlk Kriter: Kalite

Elbette kusursuz görünmenin ilk kuralı, kaliteli giyinmek. Giyeceğiniz boğazlı kazağın kaliteli yün ve elyaflardan dokunduğuna emin olun. Saf yün, ipek, kaşmir gibi birinci sınıf elyaflarla örülen boğazlı kazaklar uzaktan bile kendini fark ettirir, tüylenmez ve ısıtırken terletmez. 

Kışlık Smart Casual Giyimin Altın Kombini: Boğazlı Kazak ve Kruvaze Ceket

Evet, bu yıllardır modası geçmeyen şık kombin için tercih etmeniz gereken boğazlı kazak ince triko olmalı. Ceketin altında kalın bir kazak hem konforlu olmaz hem de şık görünmez. Siyah boğazlı kazak her durumda olduğu gibi ceketle de harika gider ama ceketinizin bir tonu açığını ya da koyusunu kazağınızda tercih ederseniz çok şık bir görünüm elde edersiniz. Camel ve tonları balıkçı yaka kazak ve ceket kombinleri için en iyi renkler. Bordoyu da pas geçmeyin.

Casual Giyim İçin Boğazlı Kazak ve Biker Ceket Kombini

Giyiminizde modern, sportif ve şık bir hava estirmek istiyorsanız boğazlı kazağınızı biker ceketle tamamlayabilirsiniz. Desenli boğazlı kazaklar bu kombini kaldırır. 

Elyafların Uyumuna Dikkat

Boğazlı kazağınızla ceketinizin elyafları birbirlerinden çok farklı olmamalı. Yani parlak bir ceketin içinde yün boğazlı kazak olmaz mesela. Hem doku hem parlaklık açısından aynı tonlarda olmalılar.

Klişelerden Uzak Durun

Kışlık giyimde en maskülen erkek kombinlerinden biri olan boğazlı kazak-ceket kombini için ekose geride kaldı. Ekose ceket içine balıkçı yaka kazak giymeyin. Düz bir ceket ile boğaz kısmı farklı renkte bir kazak neden olmasın? Ya da monokrom seviyorsanız aynı tonlardan gidebilirsiniz. Kaşe bir blazer ceketle pamuklu veya ince yün dokuma bir boğazlı kazak hoş durabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir