Dünyanın En Lüks 5 Saat Markası

17 Ekim 2019

Erkek aksesuarlarının olmazsa olmazı saatler, ince zevklerinizi ve tarzınızı yansıtacağınız parçaların başında gelir. Detaylardan bütüne kaliteli giyinmeyi önemseyen erkekler için hazırladığımız dünyanın en iyi saat markaları listesi ile karşınızdayız. Markaları sıralamaya geçmeden kıyafete uygun saat kombinleri yazımızı okumanızı mutlaka öneriyoruz. Seçeceğiniz saatin kalitesi kadar kıyafetlerinizle uyumlu olması da son derece önemli sonuçta. 

1.Patek Philippe

“En iyi saat markası nedir?” sorusunun cevabı herkes için farklı olsa da iyi saat denince herkesin aklına İsviçre saatleri gelir, bu kesin. 1839’da Adrien Philippe ve Antoni Patek tarafından Cenevre’de  kurulan, 1932’den beri İsviçre’deki Stern ailesine ait olan Patek Philippe, dünyanın en eski ve lüks saat markalarından. Gelenekseli modernle birleştiren aristokratik tarzıyla birinci sınıf kalitede saatlere sahip.

2.Audemars Piguet

Yine İsviçre’de doğan bir marka ile karşınızdayız. Audemars Piguet 1875 yılından beri lüks mekanik saat üreticisi olarak hayatına devam ediyor. Aile şirketi olarak çalışan lüks marka, yılda yaklaşık 36 bin saat üretiyormuş. Erkek saat modelleri arasında eşsiz modelleri piyasaya sokması ile yeri ayrı. 

3.Vacheron Constantin

Lüks erkek saati markaları dendiiğinde İsviçre’nin adını altın harflerle yazdırması kesinlikle hakkı. Vacheron Constantin de 1755’te İsviçre’de kurulan, İsviçre Richemont Grubu’nun alt kuruluşu olan köklü bir marka. Tasarım olarak ince süslemeleri ile bilinen marka mirasını yansıtmada çok başarılı. 

4.Tag Heuer

İsviçreli lüks saat markası aynı zamanda gözlük ve cep telefonu da üretiyor. TAG Heuer 1860 yılında Uhrenmanufaktur Heuer ismi altında Edouard Heuer tarafından St-Imier, İsviçre’de üretime başlamış, TAG Group’un hisselerin önemli bir bölümünü alması ile TAG Heuer adıyla devam etmiş. İşlevsel ve teknolojik saat modelleri ile bilinen bir marka. Teknoloji ile buluşan stillere merakınız varsa akıllı saat kombinleri de ilginizi çekecektir, bizce bakmadan geçmeyin. 

5.A.Lange & Söhne

Listemizin 5. sırasında bu kez Alman lüks saat markası var. 1845’te Ferdinand Adolph Lange tarafından kurulan marka, prestijli saatleri ile yıllardır en iyiler arasında. Kuvars ve mekanik mekanizmaları farklı renklerdeki altın ve platinum gibi malzemelerle buluşturan A. Lange & Söhne, dayanıklı saatleri ile ön plana çıkıyor ki Almanlardan da bu beklenirdi zaten.

Bunlar da ilginizi çekebilir