Bu Yaz Harika Kokun: En Çekici Erkek Parfümleri

27 Haziran 2018
An çekici erkek parfümleri

Hayattaki duruşunuzu ve stilinizi yansıtan detaylar saymakla bitmez. Kokunuz da onlardan biri. Yaz sıcaklarına inat hafif, fresh ve bir o kadar maskülen kokularıyla, adımınızı attığınız her yerde farklı bir hava estirmenizi sağlayacak en iyi erkek parfümlerini tanıttık.

Teninizle buluşur buluşmaz ruhunuzun derinliklerine işleyecek bu parfümlerle cazibenizi benzersiz kılın.

 

Cartier-Déclaration

Cartier Declaration

İddialı, cüretkar ve sofistike… Cartier Déclaration, taze kakule ve oryantal notalarıyla oldukça baharatlı ve odunsu bir parfüm. Hem maskülen hem taze hem de yoğun hissi ile listemizin en iyi erkek parfümlerinden.

Metal detaylı camdan heykeli andıran şişesi ile de çok karizmatik.

 

Burberry-Mr. Burberry EDP

Burberry

Kontrastlar şehri Londra’dan ilham alınarak üretilen, klasik İngiliz parfümünün modern yansıması Mr. Burberry, üst notalarındaki taze greyfurtla başlayan kokusunu güveotu ve tütsülü guayak ayağacının odunsu notalarıyla tamamlıyor.

Heritage bir trençkota selam duran şişesindeki siyah fiyonk ise 100 yılı aşkın bir süre önce Thomas Burberry’nin keşfettiği kumaşa övgü niteliğinde. Hem kokusundaki zıtlıklar hem de şişesi ile klasikle modernin birleşimi.

Sizin İngiliz beyefendilerinden neyiniz eksik?

 

Chanel-Blue de Chanel EDP

Chanel27

Turunçgillerin taze kokusu ile sizi karşılayan Blue de Chanel, alt notasındaki tütsü ve sandal ağacı gibi odunsu kokularla hem erkeksi hem de taze bir parfüm. Kadınların da beğendikleri erkek parfümleri arasında, bizden söylemesi.

Başka ipuçlarımız da var: Bir Kadın Bir Erkekte İlk Olarak Ne Görür?

Siyah köşeli şişesi ile maskülen tarzını taçlandırmak isteyenler için çok ideal.

 

Memo-Marfa Spices

Memo

Parfüm cenneti Paris’ten eğlenceli şişesi ve yaza uygun taptaze içeriği ile baştan çıkaran bu Memo harikasıyla devam ediyoruz.

Baharatlı, tatlı ve çiçeksi kokuya sahip Marfa Spices, portakal çiçeği ile yumuşak ve hafif bir açılış yapıyor. Kısa süre sonra sandal ve sedir ağaçlarının maskülen havası devreye giriyor.

Hayatı dolu dolu yaşamak ve kapısı yeniliklere sonuna kadar açık olanlar için.

 

Juliette Has A Gun-Metal Chypre

Juliette

Sıcak, seksi ve çekici…Bergamot ve pembe biberin taze kokusunu ladin, meşe yosunu ve paçuli gibi odunsu notalarla birleştiren Metal Chypre, şipre parfüm sınıfının en dikkat çekenlerinden.

Şipre hakkında da kısaca bilgi verelim. Servi ağacı olarak bilinen chypre, aslında bir bitki ailesi. Parfüm dünyasında bir tür olarak bilinmesi ise Coty’nin kurucusu François Coty’nin turunçgiller ve meşe yosunundan oluşan, Kıbrıs anlamına gelen Chypre parfümünü üretmesiyle olmuş. Tezat kokuları bir arada bulunduran bu parfüm olay olmuş ve o tarihten beri chypre, zıt notaların harmanlandığı parfümlerin oluşturduğu bir sınıf olarak değerlendiriliyor.

 

Versace Eros

Versace

Üst notlarını nane ve limonun oluşturduğu Eros’un orta notalarında vanilya hakim. Alt notalarındaki sedir ağacı ve meşe yosunu gibi odunsu kokuların birleşimi ile hem taze hem de erkeksi bir parfüm ortaya çıkmış.

 

Amouage-Beach Hut Man

Amouage

Aşk, tutku ve arzu vazgeçilmezlerinizdense Versace Eros’la kokunuz, en şık aksesuarınız olacak.

Nane ve portakal çiçeği ile açılışı yapan parfüm; sarmaşık, paçuli ve mür bitkilerinin dansıyla baş döndürüyor. Mentol hissini başlarda daha yoğun yaşatan Beach Hut Man, zamanla daha oturaklı ve yoğun kıvamına ulaşıyor.

Şişe ve kutu tasarımından mentol ağırlıklı kokusuna, yazın esintisini iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir parfüm.

Bunlar da ilginizi çekebilir