2019’un en iyi erkek kokuları

8 Mayıs 2019

Birbirinden pahalı, sayısız koku çeşidi var. Peki hangileri gerçekten fiyatının hakkını veriyor? Erkek kokularında bu yılın zirvedeki beşlisini seçtik.

Creed Aventus Men’s Cologne

Paris’in prestijli parfüm evi Creed, pek çok ünlü sanatçı ve politikacının tercih ettiği bir marka. ‘Altıncı kuşak’ parfüm ustası Olivier Creed ile oğlu Erwin tarafından yaratılan ve ilk kez 2010 yılında piyasaya sürülen Aventus, markanın ‘zamansız’ bir klasiği. Baba-oğul Creed, bu kokuyu hazırlarken efsanevi Fransız İmparator Napoleon’un yaşamından ilham almışlar. ‘Kaderi başarmak’ olan erkeği temsil eden, tatlı ve meyveli, hayli erkeksi bir koku Aventus. En iyi yanlarından biri de, tüm mevsimler / tüm durumlar için uygun olduğu gibi, etkisinin saatlerce sürmesi.  

Raw Chemistry Pheromone Cologne

Popüler olmasına şaşılmayacak bir koku… Raw Chemistry Pheromone Cologne, tüm feromon kokuları içinde en başarılı formüllerden biri olarak öne çıkmış durumda. Hormonal tepkilerin doğasına odaklanarak hazırlanan koku, kadınlara çekici gelmeyi vaat ediyor. Hem basında yer alan eleştirilere hem de kullanıcıların yorumlarına bakılırsa, tamamen ‘hedefe odaklı’ biçimde tasarlanmış koku, vaadini gerçekten de yerine getiriyor. Raw Chemistry Pheromone Cologne’un kalıcılık süresi 24 saat.

Givenchy Gentleman Cologne

Tavizsiz biçimde erkeksi. Givency Gentleman’ı tarif etmenin en kısa yolu bu. ‘Cologne’ kategorisindeki pek çok üründen farklı olarak, Givency Gentleman belli belirsiz cüretkar bir hava estirmeyi çok iyi biliyor. İki usta parfümcünün, Nathalie Lorson ile Olivier Cresp’in işbirliğinin bir sonucu olan üründeki ağırlıklı koku, iris. Çiçekli ve odunsu notaların mükemmel bir karışımını sunan Givenchy Gentleman, yoğunluk ile tazeliği bir arada barındıran yapısıyla neredeyse bağımlılık yapıcı.

Christian Dior Sauvage, Eau de Toilette

Tüm yaşlara ve mevsimlere uygun bir koku olan ancak kalıcılığını en iyi sıcak havalarda ortaya çıkaran Christian Dior Sauvage (Eau de Toilette), baharatlarla karışmış süper taze bir turunçgil esintisiyle açılıyor. Koku oturduktan sonra ise, odunsu nüanslara sahip, hafifçe meyveli tatlı bir aroma öne çıkıyor. Değişik versiyonları bulunan kokunun en çok tavsiye edilen versiyonu ‘eau de toilette’. Taze, temiz, çekici ve kesinlikle ‘klas’ bir koku.

Acqua di Gio Profumo Men’s Cologne

Sevilen kokuların yeni versiyonları genellikle orijinalin gerisinde kalır. 1997’de ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana haklı bir popülaritenin sahibi olan bu Armani klasiği ise, yeni versiyonunda çıtayı yukarı taşımış durumda. Orijinalin özünü korumakla birlikte daha da olgun, daha yetişkin işi bir koku var karşımızda. Tam bir okyanus havası estiren, gizemli bir maskülen ‘aura’ yaratan Acqua di Gio Profumo, özellikle yaz aylarının akşam davetleri için ideal.

Bunlar da ilginizi çekebilir