İnce Ama Sıcak: Kışa Hazırlayan Merino Yün Trikolar

1 Ekim 2018

Giyiminiz için seçtiğiniz her parça kendinizden, standartlarınızdan, karakterinizden bir şeyler barındırır. Kışı kucakladığımız bu günlerde hem sizi sıcacık tutacak hem de zevkleriniz kadar ince merino yün trikolarla üzerinizde kaliteyi ve konforu taşıyacaksınız.

Moda dünyasının en kaliteli yünü olan merino yününün hikayesiyle başlayıp Hemington’ın modern tesislerinde kusursuzluğa ulaşan trikolara uzanacağız. Keyifli okumalar.

200 Yıllık Geleneğin Modern Uyarlaması

Şimdi size “Gözlerinizi kapatın ve Avustralya dediğimizde hayalinizde canlanan manzarayı tarif edin.” desek doğa harikası, yemyeşil kırları anlatırsınız değil mi? İşte o kırlarda kurulan Woolmark sertifikalı (tekstil dünyasında en geçerli sertifika) çiftliklerde tamamen doğal koşullarda beslenen merino koyunlarından elde edilen, 200 yıldır aile işletmelerinde üretilen merino yünüyle dokunan trikolar ve hırkalar, yıllardır erkek giyiminin en kaliteli parçalarını oluşturuyor.

Neden En İyisi O: Merino Yününün Özellikleri

  • Tamamen doğal ve yumuşacık,
  • Yalıtımı mükemmel, yani terletmez, hava sıcakken serin soğukken serin tutar,
  • Geri toplama özelliği sayesinde uzun süre ilk günkü görünümünü korur,
  • İnsan teniyle uyumlu olduğu için kaşınma ya da batma yapmaz,
  • İpliklerin esnek yapısı sayesinde kırışmaz,
  • Tamamen yenilenebilir ve çözülebilir olduğu için çevre dostudur,
  • Zararlı UV ışınlarını keser.

Daha fazlası için sizi  içeriye alalım: Kalite ve Doğallık Merino Yününde

Yani merino yününün üst düzey özellikte olması, elyafın doğal özelliklerinden kaynaklanıyor. Tabii ki doğanın mucizesi olan bu mükkemmel yünü işlemek de başka bir ustalık istiyor.

Yüksek Standart: Extrafine Merino Yünü

Avustralya’nın çiftliklerindeki koyunlardan elde edilen merino yünü, yüzlerce yıldır İtalyan tesislerinde usta ellerde işlenerek extrafine standartlarına ulaşıyor. 1. sınıf malzemeleri modern tasarım anlayışıyla harmanlayarak erkek giyiminde üst düzey standartını kendi belirleyen Hemington da extrafine merino yünüyle kusursuz erkek trikoları üretiyor.

Günlük Giyimden Ofis Stiline Kusursuz Erkek Trikoları

Hemington’ın merino trikoları, Sonbahar-Kış 2018 koleksiyonunun “Köklere Dönüş” temasına uygun ikonik desenleri ve renkleri ile kışı karşılıyor.

Koyu deniz mavisinden gece mavisine, Kuzey İngiltere ve İskoçya’nın enfes doğasından esinlenerek seçilen mavi tonlarını yakut kırmızı, bordo ve boz kahverengi tonlarındaki parçalarla kombinleyerek farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Kısa bir ara: Triko Örgünün Doğduğu Topraklar: Kuzey İngiltere-İskoçya

Siyah-gri ve gümüş gri saf yünden erkek triko ve hırkaları ise baklava ve Aran desenleriyle Hemington’ın en ilgi çeken ürünlerinden.

Kışın en sevilen renklerinden olan kahverengi ve camel tonları ise İskoçya’nın manzaralarının ilham verdiği yeşil ve koyu turuncu toprak tonları ile doğallığı ve maskülenliği asaletle buluşturan trikolara dönüşmüş durumda.

İyi giyinmek özen ister: Triko Kıyafetlerinize İyi Bakmanın 10 Yolu

Seyahat Âşıkları İçin Özel Olarak Tasarlandı: Hemington IQ Trikolar

İş nedeniyle sık sık seyahate çıkıyorsanız ya da seyahat etmek başlıca tutkularınızdan biriyse merino yününün harikalaştığı Hemington IQ trikolarıyla mutlaka tanışmalısınız.

Extrafine merino yününün tüm maharetlerini göreceğiniz IQ trikolar, farklı hava sıcaklıklarına göre vücut ısınızı dengeliyor ve terlemenizi önlüyor. Su geçirmezlik özelliği ile gardırobunuzun süper kahramanı olan bu trikolar, aynı zamanda extrafine merino ipliğinin doğal elastik toparlanma özelliği sayesinde kırışmıyor. Yani modern hayatın ve sizin hızınıza uygun, pratik, akıllı ve çok şıklar!

Hem gömleklerinizle hem de incecik yün trikolarınızla kombinleyeceğiniz başka bir stil harikası ile de tanışın: Triko ceketler.

Bunlar da ilginizi çekebilir