Doğru Kemer Seçimi Şıklığınızın Altını Çizer

8 Haziran 2020

Kemer, çok fazla dillendirilmese de doğru kullanıldığında insanı en havalı gösteren aksesuvarların başında geliyor. Bir klasik müzik orkestrasında arkada duran enstrüman gibi çok üzerinde durulmasa da esasen şıklığınızın ve havalı duruşunuzun altını çizmek için kemerden asla vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

Alışık olanlar genelde kemer takmadan evden çıktığında kendini eksik hisseder. Kıyafetinize uygun kemer seçimi geçmeniz gereken en eğlenceli moda sınavlarından biri. Hemington okurlarımız için kemer kullanımındaki incelikleri araştırdık.

Kemer tokası için çok sayıda seçeneğiniz var


Moda değiştikçe, toka stilleri de değişiyor. 20’den fazla farklı erkek kemeri tokası modeli gösterilebilir. Bunlar giyiminizin spor olması veya daha iş dünyasında kullanmak isteyecekleriniz olarak çeşitli stillere ayrılır. Kendi tarzınızı yansıtacak bir kemer tokası tüm şıklığınızı tamamlar. Tokanın metal olup olmayışı veyahut büyüklüğü de oldukça dikkat etmeniz gereken konulardan birkaçı.

Kemer renk, kumaş ve ayakkabı eşleştirme

Kemer renginizi, kumaş ve dokusunu ayakkabı ile en uygun şekilde eşleştirmeniz gerekir. Yüksek cilalı ayakkabılarınız varsa, parlak görünümlü kemerler en iyisidir. Günlük kıyafetler için kanvas kemerler, süet kemerler ve çeşitli görünümlerde bulunan diğer seçenekleri tercih edin. Deri kemer, deri saat ve ayakkabı ile oldukça uyumludur. Sade bir kıyafette tercih edeceğiniz özel bir kemer havalı duruşunuzun altını çizecektir.

İdeal uzunluk için başparmak kuralı

Kemer uzunluğunuzun belinizden daha uzun olması önemlidir. Kemeri giydikten sonra tokanın solunda mutlaka bir uzunluk olmalıdır. Mükemmel kemer uzunluğu elde etmek için başparmak kuralına uymalısınız. Baş parmağınızı kemerin birbirine kavuştuğu yere koyduktan sonra gerçek bel boyutunuzdan 10 cm daha uzun bir seçim yapabilirsiniz. Bel kalınlığınıza göre bu cm boyutu değişebilir.

Üçüncü kemer deliğini seçin

Kemer deliklerinin üçüncüsünü kullanmak her zaman daha iyi bir fikirdir. Pek tabii ki kilonuza göre değişebilecek olan bu bilgi, kemer bitiminizin uzun bir kuyruk gibi garip bir görünüm getirmemesini sağlar.

Bunlar da ilginizi çekebilir