Doğal ve Fonksiyonel: Hemington Activewear Merino Koleksiyonu

4 Ekim 2019

En iyisini, en doğalını, en konforlusunu ve en kalitelisini arayan erkeklerin “İşte bu!” diyeceği bir koleksiyonla karşınızdayız. Hemington’ın Activewear Merino koleksiyonu, dünyanın en değerli elyaflarından Merino yününün belki de bugüne kadar hiç bilmediğiniz fonksiyonel özellikleri ile dolabınıza davet edilmeyi bekliyor. Yeterince ilginizi çektiysek hemen ayrıntılara geçelim.

%100 Doğal Merino Yün Koleksiyonu

Avustralya’nın koyun çiftliklerinde tamamen doğal şartlara göre yetişen Merino koyunlarından elde edilip İtalyan tesislerinde işlenen extrafine Merino iplikleri; uzun, ince ve bir o kadar dayanıklı yapıları ile birinci sınıf kaliteye sahiptir. Bu iplikler Hemington’ın tesislerinde örülerek triko halinde getirilir. Hemington Extrafine Merino yünü dünyanın en geçerli sertifikalarından biri olan, sadece katı denetim standartlarını sağlayan markaların kullanmasına izin verilen Woolmark logosuna sahiptir. Activewear Merino koleksiyonunun başrol oyuncusu Merino yününün özellikleri neler, daha önce anlatmıştık. Şimdi Activewear Merino koleksiyonunun belli başlı özelliklerinde tanıyalım.

İnce ve Nefes Alan Doku

Merino yününün ipliği tamamen saf olduğu için asla terletmez. Hava sıcaklığına bağlı olarak vücut ısısını dengeler. Yani havalar soğuduğunda üşümemek için kalın giyinip bu kez de terleme sorunu yaşamazsınız. Soğuklarda sıcak tutmasının yanında ince bir yapısı vardır. Bu da daha fazla hareket özgürlüğü ve konfor sağlar. 

Su İticilik Özelliği

Hemington Activewear Merino koleksiyonu su itici özelliği ile yağışlı havalarda dahi maksimum konfor sağlar. Koleksiyonun parçaları soğuk havaya ve yağmura karşı doğal bir zırh görevi görür.

Kırışmayan ve Ütü Gerektirmeyen Yapı

Günlük hayatın temposu içinde kusursuz görünmek bazen zahmet isteyebiliyor. Activewear koleksiyonundaki parçalar ütü gerektirmeyen ve kırışmayan yapıları sayesinde uzun süre kusursuz görünüm sunar. Özellikle sık seyahate çıkıyorsanız valizinizin vazgeçilmezlerinden olacaklar.

Uzun süre kırışmaması, ütü gerektirmemesi, su geçirmemesi, birkaç saat içinde bambaşka bir iklime geçtiğinizde bile hava koşullarına göre vücut ısısını ayarlaması ile Activewear Merino koleksiyonunun “traveler” bir koleksiyon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. O zaman alışveriş başlasın. Activewear koleksiyonunu burada.

Bunlar da ilginizi çekebilir