Davetlerde Şık Olmanızı Sağlayacak 7 İpucu

1 Kasım 2019
DAVETLERDE ŞIK OLMANIZI SAĞLAYACAK 7 İPUCU

Davetlerde erkek giyim tarzı nasıl olmalı, kombinler yapılırken nelere dikkat edilmeli, yerine göre giyinmenin kuralları neler? İyi giyinmek incelik ister, biz de size bu incelikleri anlatacağız. Bahsedeceğimiz nüanslara uyduğunuz takdirde katıldığınız davetlerin en şık ve kusursuz görüneni siz olacaksınız. Erkek giyimde bazı detaylar gereksiz gibi görülebilir; sakın bu hataya düşmeyin. 

1. Ceketiniz Ne Bol Ne Dar Olmalı

Davetler için erkek giyim önerilerinden söz ediyorsak ceketle başlamalıyız. Ceketsiz ya da çok daha özel bir davetse smokinsiz şıklık düşünemiyoruz. Size büyük gelen ya da kasan/dar gelen bir ceketle asla şık olamazsınız. Elinizi ceketinizin yakasının içine sokun. Eliniz sıkışmadan ve ceketinize sürtünerek hareket edebiliyorsa üzerinizdeki sizin için doğru ölçüdür. Ne daha bol ne daha dar olmalı. Kusursuz bir takım ise özel terzilik gerektirir. Davetleriniz için size özel dikilmiş bir takımdan daha iyisi olmaz.

2. Kravatın Ölçülerine Dikkat

Kravatınız kemer tokasının hemen üzerinde olmalı. Daha kısa ya da uzun sizi çocuksu ve komik gösterir. Genişliği ise ceket yakasından fazla olmamalı. Örgü kravat modelleri daha sofistike bir giyim tarzı için biçilmiş kaftandır, aklınızda olsun. Örgü kravatları örgü mendillerle tamamlayarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Hatta şunu söyleyelim: Aynı renkte ve desendeki kravat-mendil kombinasyonları eskide kaldı. Farklı renk ve desenler çok daha modern bir görünüm yaratmak için kullanılıyor.

3. İnce İş: Gömleğin Duruşu

Gömleğin manşetleri ceketten 1-1,5 cm uzun olmalı. Genişlik olarak kenarlardan 2,5 cm’den falza kalmamalı. Omuz dikişleri düşmemeli, tam omuz hizasında olmalı. Daha fazlası burada: Gömlek Giymenin A, B, C’si

4. Pantolonuzla Uyumlu Ayakkabı Seçin

Bu, başlı başına bir konu. Pantolonun ayakkabınızın üzerinde yığılmaması gerektiğini ve davetlerde kesinlikle tertemiz deri ayakkabıları seçmeniz gerektiğini söylüyor, sizi konuyla alakalı ayrıntılı yazımıza buyur ediyoruz: Pantolon Tipine Uygun Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

5. Davetin Tipine Göre Kıyafet Seçin

Klasik takım elbise yerine ceket ve pantolonuzu farklı renkte seçebilirsiniz. Örneğin havuz başı daveti ya da bir kır düğünü için beyaz ya da camel pantolonla lacivert ya da petrol yeşili bir ceket hoş tercihler olacaktır. Açık hava davetlerde daha açık renkleri ve minik desenli gömlekleri tercih edebilirsiniz. 

6. Kol Düğmesini Atlamayın

Şık bir daveti diğer günlerden ayıran bazı detaylar olmalı değil mi? Lütfen üşenmeyin ve kol düğmelerinizi takın. Kol düğmesi demişken kıyafte uygun saat kombinleri önerilerimizi de mutlaka okuyun. 

7. Belki de En Önemlisi: Vücut Tipinize Göre Giyinin

Desen, renk ve kalıp seçimini vücut tipinize göre yaparsanız en iyi görünümü elde etmiş olursunuz. Şık detayları da üzerine eklediniz mi tamamdır. Her beden tipine uygun önerilerimiz burada: Vücut Tipine Göre Giyinme Erkeklerde Nasıl Olmalı?

Bunlar da ilginizi çekebilir