Yılbaşı Sezonuna Özel Seyahat Rehberi

20 Aralık 2018

Şehirlerin her zamankinden renkli, insanların her zamankinden mutlu olduğu yılbaşı için tatil önerileri ile karşınızdayız.

Hem Türkiye’de hem yurt dışında yeni yıl coşkusunu hakkını vererek kutlayan bu şehirlerden birinde 2019’a merhaba demek için çok nedeniniz var. Şimdiden mutlu yıllar.

  • Moskova

Yılbaşını en güzel kutlayan ülke denildiğinde akla ilk gelenlerden. Her yıl Kızıl Meydan’da dev bir insan kalabalığı havai fişekler eşliğinde 10’dan geriye sayıyor. Dev buz pistindeki kutlamalar ise kartpostallardaki gibi bir yılbaşı tatili fırsatı sunuyor.

Fantastik kitaplardan fırlamış gibi görünen büyüleyici Moskova mimarisi, Neo-Klasik heykeller ve karlarla kaplı bu güzel şehirde yeni yıl coşkusu bir başka yaşanıyor.

  • New York

Yılbaşında gidilecek yerler arasında modası geçmeyenlerden. Times Meydanı’nda o kadar renkli bir gece geçiyor ki daha önce yeni yıla New York’ta girmediyseniz bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız.

New York’ta  yılbaşı klasiği olan ışıklarla ve kristal üçgenlerle bezenmiş  yüzlerce kiloluk Ball-Drop’un düşüşünü izlemek ve şehri neşeye boğan konfetiler eşliğinde 2019’u kucaklamak harika olacak.

  • Berlin

Birisi Avrupa’nın en büyük açık hava yılbaşı partisi mi dedi? Branderbutg  Kapısı’nın önünde toplanan milyonları bulan kalabalıkta bu yıl siz de olun.

Yılbaşı partisi Berlin’de olunca dünyaca ünlü DJ’lerin çılgın performansları da kaçınılmaz oluyor.

Tatil için gitmişken buraları gezmeyi ihmal etmeyin: Berlin’in Görülmesi Gereken 5 Noktası

  • Sidney

“Yılbaşını nerede geçirelim?” demek yerine “Yeni yıla ilk girenlerden olalım.” diyorsanız sizi Sidney’e alalım. Yılbaşı tatili için Sidney’e giderseniz Türkiye’den 9 saat önce yeni yıla girmiş olacaksınız. Farklı bir deneyim değil mi?

Yılbaşı tatil önerilerimiz arasında yer almasının nedeni sadece saat farkı değil tabii ki. Teknelerden atılan hava fişeklerin görüntüsü o kadar göz alıcı ki bunu kaçırmanızı gerçekten istemeyiz.

  • Londra

Her sene olduğu gibi 2019’a girerken de Big Ben’den ve London Eye’dan ülkenin en büyük havai fişek gösterisi başlayacak. 00:00’dan sonra ise Londra Yeni Yıl Geçidi göz alacak.

Dünyaca ünlü dansçılar, müzisyenler, akrobatlar ve performans sanatçılarının katıldığı geçit töreni en en en ünlü festivallerle yarışacak görsellikte mükemmel bir şov.

  • Prag

Prag’ın normal zamanda bile büyüleyen mimari eserleri yılbaşında özel olarak süsleniyor ve size bu benzersiz şehirde mükemmel Instagram fotoğrafları çekmek kalıyor. Charles Köprüsü’nün üzerinde patlayan havai fişekler eşliğinde yiyeceklerini ve içkilerini alıp yürüyüş yapan insanların arasına katılın. Gece kulüplerinin yılbaşı programları 2019 için de büyüleyici olacakmış diye duyduk, bizden söylemesi.

Bu da ilginizi çekebilir: Dünyanın En Marka Beş Lüks Oteli

  • Paris

Romantik yılbaşı tatili için önereceğimiz adres tabii ki Paris. Günler öncesinden süslenmeye başlanan Arc de Triomphe’de yılbaşını görmekten daha unutulmaz bir şey varsa da o da Eyfel Kulesi’nin ışıklarında neşeye boğulmak.

En güzel yılbaşı şehirleri arasında romantik atmosferiyle iddialı Paris, Disneyland’i ile eğlence vadetmeyi de ihmal etmiyor. Yurt dışına yılbaşı tatiline gitmişken Disneyland’de 2019’a girmek de harika olur, değil mi?

  • Barselona

Yılbaşı için yurt dışı önerilerimizi Barselona ile sınırlıyoruz. İspanyollar 24 Aralık-6 Ocak arasında yılbaşı tatili yapıyor. Saat tam 12’de 12 tane üzüm yiyip şarap içerek kendilerine şans getireceklerine inandıkları geleneklerini her yıl sürdürüyorlar. Daha sonra meydanlar, sokaklar eğlence ile dolup taşıyor.

Sadece birkaç gün değil, daha uzun soluklu bir yılbaşı tatili düşünüyorsanız Barselona mükemmel bir seçenek. Çünkü dünyanın birçok yerinde 1 Ocak’tan itibaren hayat eski haline dönerken burada 6 Ocak’ta “Kralların Günü” yani Dia de Reyes Festivali başlıyor.

  • Kapadokya

Yurt içi yılbaşı turları denince Kapadokya’yı çok sık görmemiz tesadüf değil. Kapadokya’nın muhteşem manzarasını balondan izleyerek 2019’a girmek mükemmel olmaz mı?

Kalabalık ve cümbüşlü bir ortam yerine sakin ve dingin bir yerde yılbaşına girmek, aynı zamanda bir kültür turu gerçekleştirmek istersen Kapadokya yeni yıl tatili için biçilmiş kaftan.

  • Sapanca

Yılbaşı tatil önerileri Türkiye’den sakin rotalarla devam ediyor. Kafa dinlemelik bir yılbaşı tatil planı yapma niyetindeyseniz şirin, sakin ve doğa harikası Sapanca, otellerindeki keyifli programlarla sizi bekliyor olacak. Belki de kayaklı yılbaşı tatili yapmak istersiniz: Kış Kayak Festivalleri

Bunlar da ilginizi çekebilir