Yeni Yıl Ruhunu Yansıtan Yün Kazaklar: Yılbaşı Hediye Fikirleri

16 Aralık 2019

Her sene olduğu gibi bu sene de yılbaşı hediye fikirleri arayışındaysanız size cevabımız yün kazaklar olacak. Yılbaşı hediye fikirleri erkekler için kadınlara nazaran daha kısıtlı ama yün kazaklar asla modası geçmeyen, kışın en kullanışlı ve iç ısıtan parçaları olarak erkek giyiminin olmazsa olmazlarından. Desen ve renk çeşidi bol Hemington yün kazaklarını gelin, yakından tanıyalım.

O Bir Klasik: Kar Desenli Yün Kazak

Kar desenini yılbaşı hediyelerinde sıkça görürüz. Bir klasik olan kar desenli yün kazaklar, Hemington’ın Aspen Koleksiyonu ile bambaşka bir boyut kazanıyor. Alpaka develerinin tüylerinden elde edilen ve Alpaka yünü ile örülen bu kazaklar neden birinci sınıf kalitede, anlatalım. 

Alpaka yünü; hafifliği, doğal renkleri, su geçirmeyen yapısı, terletmeden ısıtan özelliği ile dünyanın en değerli elyafları arasındadır. Soğuk kış günlerinde sıcacık tutan, hafifliği ile şaşırtan, hiç boya katılmamış doğal renk alternatifleri ile kendine hayran bırakan Alpaka yünüyle örülen bir kar desenli kazak, değer verdiğiniz bir erkek için kesinlikle kaliteli ve uzun ömürlü bir yılbaşı hediyesi olacak. Boğazlı ve bisiklet yaka modellerinin yanında lacivert, beyaz, camel ve gri renkleri ile de çok şıklar. 

Keşfedin:

Bisiklet yaka kar desen Alpaka yün gri kazak

Boğazlı kar desen Alpaka yün lacivert kazak

Saç Örgü Desenli Yün Kazak

Yün kazak modellerine en çok yakışan desenlerden birisi de saç örgüsüdür. Yine Alpaka yünü ile örülen saç örgü desenli kazaklar, spor şık tarzları ile erkek yılbaşı hediyeleri için harika bir seçenek. Canlı mavi ve ideal kombin tamamlayıcısı gri renkleri ile keşfedilmeyi bekliyorlar:

Saç örgü desen Alpaka yünlü mavi kazak

Saç örgü desen Alpaka yünlü gri kazak

Saç örgülü yün kazak modelleri için tek seçenek Alpaka yünü değil. Daha ince görünen bir kazak bakıyorsanız Lambswool yününden örülen modeller sizin için daha uygun olabilir. Avustralya’nın koyun çiftliklerinden elde edilen ve İtalya’da işlenen Lambswool yünü ile üretilen yün kazaklar, dünyanın birinci sınıf kalitedeki trikolarına ve elyaflarına verilen Woolmark logosuna sahip. Yani Lambswool yün kazakları kalitesi dünya standartlarında onaylanmış birer yeni yıl hediyesi olacak. Nefes alan dokuları ile terletmeyen, doğal yapıları ile kaşındırmayan, konforlu bir şekilde ısıtan bu kazaklar hediye alacağınız kişiyle yıllarını geçirecek dayanıklılığa sahip. Camel, terracotta, yeşil, kırmızı gibi renk skalası epey geniş saç örgü desenli Lambswool yün kazaklarını keşfedin. 

Smart casual giyinen bir yakınınıza hediye alacaksanız zamansız şıklığın modeli V yaka kazak modelleri biçilmiş kaftan. Her zaman şık, her zaman kullanışlı bu kazaklar da Lambswool yününün birinci sınıf kalitesine sahip. 

Kuzey’e Selam Olsun: Viking Koleksiyonu’ndan Çok Özel Yün Kazaklar

Alpaka yünü ile örülen desenli dik yaka kazaklar Viking tarzı desenleriyle ayrıcalıklı bir şıklık sunuyor. Deve tüyünün ince ama sıcak tutan yapısı ile yumuşacık ve çok hafif olan kazaklar; hoş yaka modelleri, stil sahibi desenleri, gri ve canlı mavi renkleri ile unutulmaz bir yılbaşı hediyesi olmaya adaylar. 

Desenli Alpaka yün dik yaka gri kazak

Desenli Alpaka yün dik yaka mavi kazak

Bunlar da ilginizi çekebilir