YENİ YIL İÇİN ÖZGÜN HEDİYE SEÇENEKLERİ

20 Aralık 2017

[dropcap]İ[/dropcap]nsanlar; sevdikler kişiler için en güzel, en yaratıcı, en muhteşem hediyeyi bulana kadar aramaktan sıkılmayanlar (ki bunlar çoğunlukla kadınlardır) ve ‘Hangi hediyeyi alsam?’ sorusu yüzünden uykuları kaçan, ne alacağına bir türlü karar veremeyenler olarak ikiye ayrılır 🙂 Günün sonunda satın alınan hediyenin, sahibi ile buluştuğunda, kişinin yüzünde içten bir gülümseme oluşturması hem alanı hem de vereni çok mutlu eder, yürekleri karşılıklı olarak ısıtır. Şunu çok iyi biliyoruz ki; hepimizin zamanı kısıtlı, hayat temposu yoğun. Hiçbir şeye uzun uzun kafa yoracak, şehrin sıkışık trafiğine karşı gelmeye çalışarak bir alışveriş merkezinden diğerine koşacak zamanımız ve enerjimiz yok. Ama bu demek değil ki sevdiklerimiz için hediye seçerken özensiz davranacağız. Unutmamalıyız ki; sevdiklerimize verdiğimiz hediyeler ince zevkimizin yanında, yaratıcı ve özgün tarzımızı ortaya koyan yegane unsurlardan biridir. Yılbaşına sadece birkaç hafta kalmış olan bu günlerde eğer senin de biraz fikre ihtiyacın varsa, hazırladığımız hediye seçeneklerine göz atmanı öneririz.

 

Pedometre

Pedometre, kolumuza ya da kıyafetimizin bel kısmına takabildiğimiz, adımlarımızı sayan küçük bir cihaz. Pedometre sayesinde an be an kaç adım attığımızı takip edebiliyoruz. Son yıllarda üretilen pek çok pedometre, telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalarla uyumlu çalışma özelliğine sahip. Bu özellikleri sayesinde, gün içerisinde kaç adım attığımızın, hatta hangi saatlerde aktif olduğumuzun kaydını tutabiliyoruz. Genel olarak günlük hayatımızı sürdürürken, ne kadar aktif ya da durağan olduğumuzun farkına varmak sağlıklı bir yaşamı sürdürebilmek için çok önemli. İster kilolu ister zayıf olalım, hareketli bir yaşam tarzına sahip olmak, genç ve sağlıklı kalmanın en önemli adımlarından biri. Sevdiğin bir insana pedometre hediye etmek, yaşamında hareketin hangi ölçüde var olduğu konusunda farkındalık kazanması sağlayacaktır. Özellikle aktif bir yaşam sürmeyen kişilere hediye edeceğin bir pedometre, onlara yeni yıla başlarken daha sağlıklı bir yaşama adım atmaları için keyifli bir motivasyon kaynağı olacaktır.

 

Manuel Esspresso Makinesi

Kahve tutkunlarına kahve fincanı hediye etmek artık herkes tarafından oldukça klişe bir hediye olarak algılanıyor. Eğer çevrende gerçek bir kahve-sever varsa, ona manuel espresso makinesi hediye ederek farkını ortaya koyabilirsin. Bu taşınabilir espresso makinesini kullanmak için tek ihtiyaç, biraz kahve ve kaynar su. Manuel espresso makinesinin ister ofiste, ister doğada kahve keyfini sürdürmek için çok havalı bir parça olduğunu söylemeliyiz. Satın almak istersen ürünü ülkemizdeki çeşitli online satıcılardan temin edebilirsin.

 

Şık Aksesuarlar ve Trikolar

Yılbaşı hediye paketlerinin vazgeçilmezi aksesuarlar… Doğal, saf ve kaliteli ipliklerin kullanımı ile örülmüş bir atkı, bere, kravat ya da cep mendilinden daha zevkli çok az hediye seçeneği olduğunu düşünüyoruz. Merino yününden örülmüş bir atkı ve bere takımı ya da kaşmirin veya ipeğin yünle karışımı kullanılarak yaratılan kravat ve mendillerin çok sofistike ve zevkli bir armağan olduğunu aklından çıkarmamalısın. Aynı şekilde kış aylarını ısıtan, saf ipliklerden örülmüş yumuşacık trikolar da hediyeyi alan kişiyi çok mutlu edecektir. Eğer bu konuda özgün desenlere sahip, kaliteli, doğal ve şık seçeneklere göz atmak istersen yılbaşı hediyelerine göz atmanı tavsiye ediyoruz.

 

Tasarım Tıraş Seti

Şık ve vintage tasarımlı kutuları ile dikkat çeken; içinde tıraş kremi, shave balsam, tıraş sonrası kremi, tıraş fırçası ve bıçağı gibi parçalar bulunduran setler, erkekler için çok keyifli bir hediye olma özelliği taşıyor. Özellikle her gün tıraş olmak durumunda olan kişiler için bu rutini keyfe çeviren ve banyoları süsleyen tıraş setleri, özgün bir hediye seçeneği olarak mutlaka dikkate alınmalı.

 

Aylık Çay Keşif Kutusu

Kim adına sürpriz bir kargo geldiğinde mutlu olmaz ki? J Son zamanlarda içinde çeşit çeşit ürün barındıran ve online olarak sipariş verilebilen karma hediye kutuları çok moda olmaya başladı. Hem alan kişiyi hediye arama derdinden kurtarıyor hem de verilen kişileri çok mutlu ediyorlar. Çay keşif kutuları da benzer bir mantıkla işliyor. Öncelikle ülkemizde satışı olan, kaliteli çay markalarından birini seçmen gerekiyor. Sonra da bu markaların kendi online sitelerinden ya da satışları yapılan sitelerden, hediyeyi vermek istediğin kişiyi abone etmen yeterli. Bu işlemi yaptıktan sonra, hediye ettiğin kişiye düzenli aralıklara içinde çeşitli çayların olduğu, bu çayların özelliklerinin anlatıldığı kutular ulaşmaya başlıyor. Hediyeyi verdiğin kişinin sık sık seni hatırlaması açısından çok hoş olduğu kadar, özel ve özgün bir hediye olması ile de ön plana çıkan bir seçenek olduğunu söylemeliyiz. Özellikle değişik çayları tadmayı seven bir kişiyi bu şekilde çok mutlu edeceğinden emin olabilirsin!

 

Masaj ve Spa Paketi

İşte hiç kimsenin hayır diyemeyeceği bir hediye daha! Bu hediyeyi vereceğin kişi ister düzenli olarak masaj yaptıran, ister hayatında hiç böyle bir şeyi deneyimlememiş bir kişi olsun, bu teklifi seve seve kabul edeceğini bilmelisin. Kaliteli bir otel ya da spa merkezinde yaptıracağı güzel bir masaj ya da bakım, kişinin tüm yılın yorgunluğunu atmasını ve bu hediyeyi ona verdiğin için sana minnettar olmasını sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir