Yeni Jaguar XF 2018 ile Yolunuz Açık Olsun

24 Ekim 2018

Dinamik, çekici ve akıllı. Yoo, bu kez sizden bahsetmiyoruz, konumuz Yeni Jaguar XF 2018!

Business otomobiller arasında prestijli tasarımı, akıllı teknolojisi, yakıt verimliliği ve olağanüstü sürüş dinamikleriyle dikkatleri üzerine çeken Jaguar XF’le birbirinize çok yakışacağınızı düşündük. İşte 5 farklı modeliyle harikalar yaratan Jaguar XF’in özellikleri:

Atletik Olduğu Kadar Konforlu

Sedan arabaların tasarımlarında farklılığa gitmek her markaya nasip olmuyor. Jaguar XF 2018, atletik ve gergin dış tasarımıyla ilk bakışta iddiasını ortaya koyuyor. Jaguar’ın signature ‘J’ Blade Gündüz Farlarının bundaki etkisinin büyük olduğunu söyleyelim. Ön ızgara ve motor kapağının önündeki çıkıntılar ise otomobile sportif ve maskülen bir hava katmış.

En kaliteli yumuşak deri ve ahşap malzemelerin seçildiği iç tasarımın şıklığına ve otomobilin konforuna diyecek yok. Arka diz boşluğunun 15 mm arttırılması, arka tavan yüksekliğinin 27 mm yükseltilmesi, LED okuma ışıkları gibi özellikleri ile Jaguar XF’le araba sürmenin keyfini gerçekten süreceksiniz.

Hafif Alüminyum Mimarisi Sayesinde Bir Kanatları Eksik

Jaguar XF otomobillerin önceki modellerine göre 190 kg daha hafifletilen yeni XF, sınıfının en hafif otomobillerinden. Bu ağırlık tasarrufu aynı zamanda karbondioksit emisyonunu 104 g/km daha düşürerek yakıt verimliliğini de arttırıyor.

Güçlü Motor, Verimli Yakıt Tüketimi

Benzinli ve dizel seçeneklerin olduğu Jaguar XF, 8 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahip. Tüm Jaguar XF’lerde kullanılan Ingenium motorlar, sürüş esnasında maksimum düzeyde verimlilik sağlamak üzere aküyü şarj etmek için frenden kinetik enerji depoluyor.

Jaguar XF E-Performance modelinin 100 km’de 4 litre yakıt tüketmesi ile otomobil, yakıt ekonomisi bakımından da sınıfının liderleri arasında gösteriliyor.

Akıllı Driveline Dynamics (IDD) Özelliği

XF’in hem benzinli hem de dizel modellerinde bu özellik, tamamen Jaguar tarafından geliştirilen bir yazılım. Farklı ve zorlu yol koşullarına hızlı bir şekilde adapte olan bu akıllı sistem için algoritma canavarı desek abartmış olmayız.

Güvenli ve Keyifli Sürüş İçin Elektrikli Direksiyon

Jagyar XF modellerindeki Elektrikli Direksiyon (EPAS), her virajda ve manevrada hassas ayarı ile anlık kontrol sağlıyor. Otomobilin diğer güvenlik sistemleri ile koordineli olarak çalışan direksiyonuna oturmak gerçekten ayrıcalık.

InControl Teknolojisi ile Her Şey Kontrolünüz Altında

En yeni otomobil, haber ve eğlence sistemlerine sahip InControl, Jaguar’ınızla dünyaya bağlanmanın en keyifli yolu olacak.

Otomobilin ön camından yola dair bilgileri grafiklerle görerek bilgisayar oyunlarını gerçek hayatınıza taşımaya ne dersiniz? Lazer teknolojisine sahip Head-Up Display özelliğiyle otomobilinizin hızını, navigasyon bilgilerini, cruise control bildirimlerini, trafik işaretlerini ön camda görebileceksiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir