Yaz Bitmeden Şort Rehberimize Göz At!

20 Ağustos 2017

[dropcap]Yaz[/dropcap] aylarında içinde en çok rahat ettiğimiz kıyafetlerin başında elbette şortlar geliyor. Bir erkeğin boyuna, beden ölçülerine ve içinde bulunacağı ortama göre doğru şort seçimini yapmasının içinde bulunduğumuz bunaltıcı yaz günlerinde oldukça kurtarıcı olduğunu biliyoruz. Hazırladığımız şort rehberimize göz at ve sen de şıklığından hiçbir şey kaybetmeden yazın tadını çıkarmaya devam et!

İdeal Şort Boyu Nasıl Olmalı?

Şort ile şık gözükmenin birinci kuralı kesinlikle beden ölçülerine uygun boyda bir şort seçmek; gerekirse boyunu kısaltarak kendine uygun hale getirmektir. Fazla kısa ya da uzun bir şort tüm şıklığını olumsuz etkileyebilir. Kısa boylu bir erkeğin (hatta bize göre uzun boyluların da) diz altına kadar uzayan şortlar giymesini tavsiye etmiyoruz. Böyle bir şort seni olduğundan daha kısa ve kilolu göstermekten başka bir işe yaramaz! İdeal şort boyu dizinin iki ya da üç parmak yukarıda kalanıdır; şortun mümkünse dizine kadar inmemelidir. Uzun boylu erkekler tam diz hizasında biten şortlar giyebilirler. Yine de birkaç santim bile olsa dizin üstünde biten şortların her zaman daha hoş bir görünüm yaratacağını aklında bulundurabilirsin.

Şortun Bedeninle Uyumlu Olmalı

Seçtiğin şort dar olması halinde hem şık gözükmeyecek hem de rahatlığından ödün vermene sebep olacaktır. Çoğunlukla erkekler dardan ziyade bol şortlar giyme hatasında bulunuyorlar. Bol şortlar her ne kadar rahat olsalar da kesinlikle şık gözükmezler. Bedenine tam oturan, fazla dar veya bol olmayan bir şort seçmeye özen göstermelisin.

Evet Düğüne Şortla Katılabilirsin!

Ülkemizde pek yaygın olmamakla birlikte yurtdışında kır ve plaj düğünlerine şortla katılmak düşündüğünden çok daha yaygın bir tercih. Eğer düğün sahibi tarafından konmuş belirli bir kıyafet kuralı yoksa ve sen de doğru şort seçimini yaparsan, herkesten farklı ve dikkat çekici gözükebilirsin. Uygun renk ve kumaş yapısına sahip bir şortu yazlık bir ceket ve polo veya gömlek ile kombinleyebilirsin. Altına da şık bir mokasen giymen halinde cesur ve havalı bir imaj çizmen işten değil.

Kemer Kullan

Eğer gömleğini veya polo tişörtünü şortunun içine sokacaksan mutlaka kemer kullanmalısın. Ayakkabının rengiyle uyumlu bir kemer ve yine tüm bunlarla bir harmoni yakalayacak bileklik, saat, kolye gibi aksesuarlar şortla yaptığın kombinine
şıklık katar.

Renk Seçimi Önemli

Bej, kahverengi, lacivert, haki gibi natürel tonlar kadar fazla alışık olmadığımız bordo, kırmızı, yeşil ve hardal gibi renklerideki şortları da denemekten çekinmemelisin. Yalnız bu renkleri kombinlerken fazla abartıya kaçmadan, sakin renklerdeki tişörtlere ve ayakkabılara yönelmen gerekiyor. Aksi halde renk karmaşası yaratabilir ve şortunun etkili görünümünü kaybetmesine sebep olabilirsin.

Kaçınılması Gereken Şort Tipleri

Elbette tercih kişiye kalmış ancak sofistike bir görünüm yakalamak için kaçınman gereken bazı şort modelleri olduğunu düşünüyoruz. Örneğin fazla cepli ve bol kargo tipi şortlar dağ tırmanışı ya da kampçılık gibi bir spor faaliyeti içinde değilsen bize göre tercih edilmemesi gereken modellerden. Aynı şekilde fazla desenli (mesela çiçekli) şortlar da plaj ve havuz dışında kaçınılması gereken modellerden. Son olarak şortunla her ortamda şık ve etkileyici bir görünüme sahip olmak istiyorsan pileli bir şort ve yakası kaldırılmış polo tarzından kesinlikle uzak durman gerektiğini de ekleyelim:)

Şort sadece rahatlıkla örtüşen ve şık gözükmek istediğimizde pek çoğumuz için akla gelen bir seçenek olmasa da bedenine ve bulunacağın ortama uygun bir şort kombiniyle hem şık ve hem de rahat bir tarz yakalayabilirsin. Umarız bu yazımızdan aldığın ilhamla bu sıcak havalarda serin ve havalı gözükebileceğin birkaç şort kombini yapabilirsin!

Bunlar da ilginizi çekebilir