STİLİN VE ASALETİN KOMBİNİ: GÖMLEK İLE KAZAK

4 Temmuz 2018
Kazak ve Gömlek

Gömlek üzerine kazak giymek, soğuk bir günde ya da serin bir yaz akşamında görünümünüze stil katmanın mükemmel bir yoludur. Kazaklarla giyilen gömlekler vücudunuzu son derece iyi bir şekilde kavrayabilir ve tüm gün harika görünmenizi mümkün kılar. Ve hepimizin bildiği gibi, harika görünmek herkesi harika hissettirir!

Kazak ve gömlek birlikteliği esasen çok yönlü bir kombinasyondur.  İşten kahve içmeye veya üniversiteden bara kadar neredeyse her yerde gömlek üzerine kazak kullanabilirsiniz. Üstelik bu akıllı kombinasyonun en güzel tarafı, neredeyse tüm pantolon ve ayakkabılarla eşleştirebilmeniz. Örneğin daha rahat bir görünüm için gömlek ve kazak altına kot pantolon ve bir çift mokasen giyebilirsiniz. Haftasonu dostlarınızla buluştuğunuzda mükemmel görünmek istiyorsanız, birbirine müthiş uyumlu Hemington gömlek ve Hemington kazaklarınızı Hemington mağazalarından edinebilirsiniz.

Bu kombinin çok pratik ve çok yönlü olduğu kesin. O zaman aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli noktaya bakalım.

Kollarınızı ve omuzlarınızı hafifçe sarmalı

Kıyafetlerinizin en başta bedeninize uygun olması gerekir. Asla çok sıkı değil, ya da çok bol olmamalıdır. Bedeninize uygun kıyafetler rahattır ve vücudunuzun kusursuz görünmesini sağlar. Kazaklar ve gömlekler söz konusu olduğunda, her zaman kollarınızı ve omuzlarınızı hafifçe sarmaları gerektiğini unutmayın. Kazağın bileklerindeki bantlar yeterince sıkı olmalıdır, böylece kolunuzu yukarı doğru iterseniz, aşağı kayarken yerine oturmaları gerekir.

Hareket etmenize izin vermeli

Gömlek ve kazak kombininde omuz hatlarının doğal omuz çizgilerinizle eşleşmesi ve gömleğinizin vücudunuza doğru derecede temas edecek kadar sıkı olması gerekir. Hemington non-iron gömleklerle kombinleyebileceğiniz kazakların hareket etmenize izin verecek kadar esnek olmaları gözünüzden kaçmayacak. Gömlek ve kazak seçerken bedeninize uyumunu ölçmek için kollarınızı mutlaka havaya kaldırmanız gerektiğini ise hatırlatalım!

Renkleri, baskıları, desenleri uyumlu olmalı

Gömlek ve kazak kombininde göz önünde bulundurmanız gereken diğer şey, gömlediğinizi pantolonunuza sokup sokmayacağınızdır. Gömleğinizi pantolonuna sokup sokmadığınız, kişisel bir zevk meselesi, bu yüzden bu tamamen size bağlı. Gömleğinizi pantolonun üzerine bırakarak daha şık hissediyorsanız, bu sizin tercihiniz. Her mevsime uygun yapısıyla Hemington ince kazaklar da salaş gömleklerinizle muhteşem kombinlenebilir.

Son fakat belki de en önemlisi, gömleğinizin ve kazağınızın renklerini, baskılarını veya desenlerini daima uyumlu bir şekilde seçmelisiniz. Bütün bu noktalara dikkat ederseniz kusursuz bir gömlek kazak kombinasyonu yaratabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir