Stil Sahibi İnsanların Özellikleri

2 Haziran 2017
Stil Sahibi İnsanlar

Çevrenizdeki stil sahibi, kendine özel etkileyici ve ilham veren bir tarzı olan insanların özelliklerini düşün. Onları herkesten farklı ve özel kılan ortak özellikleri ne olabilir?

1- Doğru bedenlerini bilirler ve bedenlerine uyan kıyafetler alırlar

Stil sahibi erkekler bedenleri konusunda kendilerine karşı dürüsttürler, küçük gelen kıyafetleri giymekte ısrar etmezler. Kilo aldığını ya da formdan düştüğünü kabul etmeyip küçülen kıyafetleri giymeye devam etmenin en büyük giyim hatalarından biri olduğunu çok iyi bilirler.Vücut tipleri nasıl olursa olsun bedenlerine tam uyan ölçüde kıyafetler giyerler.

2- Sadece aksesuarlara değil tüm detaylara özen gösterirler

Stil sahibi olmak için sadece şık bir saatin ya da kıravatın yeterli olmadığını; ne kadar şık aksesuarlar takarlarsa taksınlar, kirli ayakkabılar, ütüsüz bir gömlek veya bakımsız sakalların her şeyi alt üst edeceğini bilirler. Kişisel hijyenlerine, kıyafetlerinin lekesiz ve ütülü olmasına çok özen gösterirler.

3- Yeni şeyler denemekten çekinmezler

Deneme yanılma yöntemiyle ve risk alarak tarzlarını oluştururlar. Kimi zaman hata yapsalar da kendilerine özgü stillerini oluşturmak için denemekten çekinmezler. Aksi halde özgün bir stili oluşturmaları mümkün olmaz.

4- Düzenli olarak alışveriş yaparlar

Satın almasalar da sık sık mağazaları, markaların online satış sitelerini takip ederler. Piyasada hangi fiyata ne tarz ürünlerin satılmakta olduğunu güncel olarak bilirler.

5- Trendleri bilirler ancak uygulayıp uygulamamak onlara kalmıştır

Trendleri ve modayı takip ederler ancak asla modanın kölesi olmaz, kendilerine uyan moda öğelerini tarzlarına yansıtırlar.

6- Kıyafetlerine iyi bakarlar

Kıyafetlerine iyi bakar, doğru şekilde yıkayıp saklarlar. Böylece kıyafetleri uzun yıllar yeni gibi gözükür ve paradan tasarruf ederler. Tüylenmiş, solmuş, zarar görmüş kıyafetleri giymeye devam etmezler.

7- Kıyafetlerini bir gece öncesinden hazırlarlar

Sabah acele içinde ve uykulu bir şekilde hazırlanmaya çalışırken doğru kombinleri seçemeyeceklerini bildikleri için kıyafetlerini ayakkabı, çorap ve aksesuarlarına varana kadar bir gece öncesinden hazırlar, işi şansa bırakmazlar. Bu ön hazırlık sabah erken saatte yaşanan kıyafet krizini ve gereksiz yere strese de girmeyi önler.

8- Stilleri yaşamlarının her alanına yansımıştır

Stil sahibi kişilerin kendilerine özgü ve şık tarzları seyahat ettikleri lokasyonlardan, içtikleri kahveye, evlerinin dekorasyonundan, okudukları kitaplara kısacası hayatlarının her noktasına yansımıştır ve seçimleri çevrelerindeki kişiler için de ilham vericidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir