Sırrını doğal elyaftan alan kalite!

8 Kasım 2018

Sırrını doğal elyaftan alan kalite!

Yemeği yaparken kullanılan suyun bile yemeğin tadına etki etmesi gibi; bir triko veya gömlek üretiminde kullanılan elyafın kalitesi de diğer detaylar gibi son derece önemli. Küçük birleşenlerin büyük eserler ortaya çıkarması gibi tekstilde en önemli konu kullanılan tüm ürünlerin son derece kaliteli olması. Her ayrıntıyı titizlikle kullanan Hemington gibi tüm işini kaliteli sunma amacındaki markaların vazgeçilmezi ise doğal elyaflar.

Çok az bir kısmı kullanılabiliyor

Doğal elyaf; bitki, hayvan ve mineral gibi doğal kaynaklardan elde edilen ve çeşitli işlemler uygulanarak iplik keçe ve kağıt gibi ürünlere dönüştürülen lif ya da kıl yapısındaki maddelere deniyor. Doğada özellikle, pamuk, keten, kenevir gibi bitkisel doğal elyaf kaynaklarının çok zengin olmasına karşılık, dokuma ve benzeri sanayi dallarında bu ham maddelerin çok az bir bölümü kullanılabiliyor.

Bitkisel ya da hayvansal liflerin sanayide kullanılabilmesi, uzunluk, dayanıklılık, bükülgenlik, esneklik ve emicilik gibi özelliklerinin istenilen nitelikte olmasına bağlı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra sentetik liflerin birikmesi doğal elyaf kullanımını önemli ölçüde azalttı. Son yıllarda petrol fiyatlarının ve çevresel faktörlerin de etkisiyle; tekstil, bina, plastik ve otomotiv endüstrilerinde doğal elyafın yeniden canlandırılması destekleniyor.

Her mevsime özel doku

Doğal elyaf; gömlek ve triko gibi giyim ürünlerini kişide olması gereken duruşu veriyor. Kişiye özel dikilmese de elyaf kullanımındaki titizlik nedeniyle her giyene özel dikilmiş gibi duran tüm kıyafetlerin sırrı bu. Doğal elyaf kıyafete kişi üzerinde duruş verirken kışın sıcak kalırken yazın da hava alabilecek bir yapıya sahip.

Doğal elyaf kullanılmış keten ve pamuk gömlekler yapısı gereği nefes alıyor ve sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Hemington keten gömlekler de tarzı, kaliteyi, sağlığı ve konforu bir araya getiriyor. Her ayrıntısına ayrı özen gösterilmiş, yıpranmaz yapısıyla yıllarca kullanılabilen ve sadeliğin estetiğini yansıtan doğal elyaf kullanılmış triko, gömlek veya süveterlerle dolabınıza kalite, şıklık ve aynı anda sağlığı götürebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir