Seyahat Sırasında Şıklığını Korumanın Yolları

2 Haziran 2017
Seyahat

Seyahate çıkarken akıllıca hazırlanmamış bir bavul pek çok açıdan bize sıkıntı yaratabilir. Özellikle biz erkekler yanımıza fazla eşya almamak adına küçük bavullarla seyahate çıkıp, gittiğimiz yerde yeterince şık gözükememekten ya da ihtiyaç duyduğumuz eşyaları, güneş kremi, nemlendirici gibi kozmetikleri yanımıza almamış olmaktan şikayet edebiliyoruz. Bu yazının amacı seni dolabının tamamını yanına alarak seyahate çıkmaya ikna etmek değil aksine akıllıca hazırlanman ve gittiğin yerde şık gözükmen için birkaç ipucu vermek.

1-Gittiğin bölge ile ilgili detaylı bilgi edin

Yeterli bilgi edinmeden hazırladığın bir bavulla seyahate çıkman halinde gittiğin yerde hiç de hoşuna gitmeyen kombinler yaparak giyinmek ve hem şıklığından hem de rahatlığından ödün vermek zorunda kalabilirsin.

Gittiğin bölgedeki sosyo-ekonomik durum nedir, belirli yerlere girerken uyman gereken kıyafet kuralları olacak mı, ayakkabı seçimin nasıl olmalı, şık bir ayakkabı veya terlik giymen uygun olur mu yoksa tabanları sağlam bir spor ayakkabı mı giymelisin? Bu soruların cevabını bilmen bavulunu doğru hazırlaman için çok önemli. Aynı şekilde hava durumunun detaylarını da bilmen gerekiyor. Özellikle hava şartlarının değişkenlik gösterdiği aylarda yanına vücut ısısını dengeleyen merino yününden bir triko almanı şiddetle tavsiye ederiz! Hava koşullarına göre ısıyı ayarlayan bir veya birkaç kıyafet kısıtlı alanın olduğu bavullar için bulunmaz nimet diyebiliriz.

2- Rahatlığı ön planda tut

Rahatlamak ve dinlenmek amaçlı çıkılan seyahatlerde başına gelebilecek en kötü şeylerden biri kıyafetin yüzünden kendini rahatsız hissetmendir. Bunun için yanına şık olduğunu düşündüğün ama sana dar gelen, terleten, içinde rahat hissetmediğin giysiler almamanı hatta bunları kıyafet dolabından da yok etmeni öneririz. Seyahat sırasında rahat edeceğin, teri ve nemi emen, doğal ipliklerden yapılmış trikolar, tişörtler, şortlar ve pantolonlar alman anın tadını çıkarmanı sağlayacaktır.

3- Yanında mutlaka birkaç tane basic kıyafet olsun

Seyahatin sırasında şık olmak istiyorsan yanında mutlaka birkaç tane basic kıyafet olsun ve seyahat gardrobunu bu basic parçaları baz alarak oluştur. Örneğin birkaç farklı renkte polo tişört al ve bunları desenli bir şortla birkaç farklı gün kombinle. Bavuluna çok fazla desenli alt ve üst koymak kombinleme açısından sıkıntı yaratabilir. Bu yüzden yanına çizgili, kareli, desenli kıyafetleri daha az, basic parçaları ise daha çok almanı öneririz.

4- Aksesuar kullan

Seyahatin sırasında sade ama şık gözükmek ve yıllar sonra fotoğraflarına baktığında gördüğünden memnun olmak istiyorsan üşenme ve yanına mutlaka birkaç aksesuar al! Sade ve kaliteli kıyafetlerinin şıklığını gittiğin yerdeki hava koşullarına göre bir şapka, gözlük, şal veya bileklikle tamamlayabilirsin. Bu basit aksesuar dokunuşlarının tüm havanı nasıl değiştirdiğine sen de şaşıracaksın.

5-Bir tane özel akşam kombinin olsun

Nereye gidersen git yanında mutlaka özel bir akşam için bir tane kombinin olsun. Dünyanın en ücra köşesinde bile hiç tahmin etmediğin şıklığa sahip bir yerde yemek yemen ya da bir şeyler içmen gerekebilir. Buradaki atmosfere uygun giyinebilmek için yanına şık bir gömlek ve pantolon almayı unutma.

Bunlar da ilginizi çekebilir