Sevgililer Günü İçin İstanbul’a Yakın Tatil Rotaları

17 Ocak 2019

Sevgiliyle gidilecek romantik tatil için 14 Şubat’tan daha anlamlı bir gün olamazdı. Bu Sevgileler Günü’nde aşkınızı tazeleyeceğiniz İstanbul’a yakın 7 romantik tatil rotasını sıraladık. Sevgiliyle tatil önerileri için bu doğal güzelleri gidip görmenin ayrıcalığını yaşayın.

1.      Abant, Bolu

İstanbul’a yakın tatil yerleri dendiğinde Bolu Abant, her zaman ilk akla gelen yerlerdendir. E, ne yapalım manzarası ve doğası ile o kadar harika bir yer ki listemize almasak olmazdı. İlkbaharda doğanın tüm renklerinin görüldüğü Abant Gölü ve çevresi, kışın kar manzarası ve dinginliği ile de muhteşem. Abant otellerinden birinde şömine keyfini mutlaka yaşamalısınız.

2.      Taraklı, Sakarya

Şehirden yorulduysanız ve doğal hayatın tadını almak istiyorsanız Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Taraklı’ya mutlaka gitmelisiniz. Osmanlı döneminden kalma evleri, Arnavut kaldırımları, mis gibi havası ile çok huzurlu bir yer. Taraklı’da konaklamak için tarihi konakları tercih etmenizi öneririz.

3.      İğneada, Trakya

Aşkınızın şahidi yüzlerce yıllık ağaçların, binlerce kuş türünün mutlu mesut yaşadığı Longoz Ormanları olsun ister misiniz? Sizi Trakya’nın her mevsim görülmeye değer İğneada’sına alalım. İğneada’da konaklama için nereyi seçerseniz seçin, sımsıkı giyinin ve ormanda mutlaka yürüyüş yapın. Sevgililer Günü fotoğrafları için daha iyi dekor düşünülemezdi.

4.      Adatepe, Çanakkale

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Kaz Dağları’nın yamacında yer alan Adatepe, bir zamanlar Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı, otantik evleri ve güzelliği ile harika bir tatil rotası. Bir grup gönüllünün kendi inisiyatifleriyle restore edip kurtardıkları Adatepe, sevgiliyle gidilebilecek en “doğal güzel” yerlerden.

5.      Kartepe, Kocaeli

Hem Sevgililer Günü hem de kış tatilini birleştirebileceğiniz Kartepe; Kocaeli’nde, İstanbul’a yaklaşık 80 km mesafede bulunuyor. Uludağ’la boy ölçüşecek üne sahip olmaya başlayan bu kayak merkezinde pamuk gibi karların üzerinde aşkınızı kutlayabilirsiniz.

Kayağa ilginiz varsa mutlaka okuyun: Kayak Tatilinin Son Moda Adresleri

6.      Maşukiye, Kartepe

Kartepe’deki kayak keyfini dağın aşağısındaki âşıklar yuvası Maşukiye’de kalarak taçlandırmaya ne dersiniz? Balık çiftlikleri ve eşsiz doğası ile ünlü Maşukiye, sevgiliyle gidilecek yerlerin başında geliyor. Mevsim balıklarını taptaze yiyebileceğiniz restoranları ve Sevgililer Günü 2019 programlarını şimdiden yapmaya başlayan otelleri ile Maşukiye sizi bekliyor.

7.      Ağva, Şile

İstanbul’a yakın tatil yerlerin gözdesi Ağva, daha çok bahar aylarında dolup taşıyor. Fakat kışın gittiğinizde manzaranın güzelliği ve o dinginliğin tadı da tam 14 Şubat atmosferine uygun oluyor. Göksü Nehri’nin kenarındaki butik otellerden birinde konaklayın ve kumsalında el ele uzun uzun yürüyüş yapın.

Bunlar da ilginizi çekebilir