Şehirli Erkeğin Doğal Yaşam Rehberi

23 Ocak 2020

Şehirli erkek, modern erkek, koşturan erkek, yorgun erkek… Maalesef günümüzde bu kavramlar birbiri ile iç içe geçmiş gibi görünüyor. Hele bir de doğa(l)dan uzaklaşma işin içine girince şöyle bir arkanıza dönüp baktığınızda kendinizi gerçek bir hayatın içinde değil de film setinde gibi görebilirsiniz. Sağlıklı ve doğal yaşam şehir hayatında çok mu zor? Kabul, kolay değil ama emin olun yapabilecek çok fazla şeyiniz var. İşte onları size hatırlatmak istedik.  

Doğal Beslenmek İçin her Şeyi Bırakıp Kaş’a Gitmek Zorunda Değilsiniz

Şehri bırakıp Kaş’a ya da Bodrum’a yerleşmek hayallerine belki siz de kapılmış olabilirsiniz. Ama bir yandan da şehrin güzelliklerinden ve fırsatlarından uzaklaşmak istememek de var işin içinde. Evet, belki dev bir çiftliğiniz ya da her gün ilgileneceğiniz bir bahçeniz yok ama gerçekten doğal beslenmek için bir sürü fırsatınız var. Evde yoğurt yapmak, çiftliklerden üretilen gıdaları internetten sipariş etmek, saksıda domates yetiştirmek, kendi fırınınızda probiyotik mayalarla ekmeğinizi yapmak zor değil. Ya ekiyorsunuz ya mayalıyorsunuz, gerisini besinler kendileri hallediyorlar. Başlarında durup beklemenize de gerek yok. Hızlı yaşamda sağlıklı beslenmenin yolları için pratik önerilerimize de bakın.

Spordan Keyif Almanın Yollarına Bakın

Spor, birçok kişi için fit görünmek veya zayıflamak için yapılan bir şey. Spor yapmanın ne kadar sağlıklı, önemli ve faydalı bir şey olacağını söylemeyeceğiz. Bunu bilmeyen yok ama belki sizi biraz harekete geçirmek için aklınızı çelebiliriz. Tatillerinize sporu işin içine katarak işe başlayabilirsiniz:

Yediğiniz İçtiğiniz Sizin Olsun, Bize Giydinizi Anlatın

Giyim stiliniz, kıyafet tercihleriniz, nasıl göründüğünüz hayattaki duruşunuzla ve seçimlerinizle doğrudan ilişkilidir. Kaliteli, sağlıklı ve doğal giyinmek kendinizi iyi hissettireceği gibi gün boyu konforlu olursunuz. %100 doğal Merino yünü, saf kaşmir, saf pamuk gibi dünyanın en kaliteli elyaflarından üretilen Hemington, çoraptan kazağa tüm ürünlerinde doğallığın ayrıcalığını yaşamanızı sağlar. En iyi; en doğal olandır, unutmayın.

Şehrin Açık Hava Etkinliklerine Katılın

Açık havada sinema, konser, festival gibi etkinliklere fırsat buldukça katılın. Hatta fırsat yaratmak için vaktinizi zorlayın. Yemek yiyeceğiniz restoranı seçerken bile açık hava olmasına dikkat edebilirsiniz. Bunların yanında botanik bahçeleri gibi yerleri düzenli ziyarete gidin ve mümkünse evinizde kış bahçesi gibi yeşili bol alanlar oluşturun. Çevreye duyarlı, pozitif ve renkli kişiliği ile dünyaya enerji saçan Virgin şirketlerinin sahibi Richard Branson’ın tavsiyelerini de okumadan gitmeyin.

Bunlar da ilginizi çekebilir