Netflix’e yeni gelen, kaçırılmaması gereken filmler

11 Mayıs 2020
netflix film önerileri

Bir süredir evde daha fazla vakit geçiriyoruz. İstatistiklere göre Netflix kullanımı fazlasıyla arttı. Bu durumda Hemington Blog okurları için 2020 yılında Netflix’e gelen ve kaçırılmaması gereken filmleri derledik. Eski ve yeni filmlerden yaptığımız seçki yalnız veya ailenizle iizlemeniz için ideal…

The Social Network

Tüm dünyada bir fenomene dönüşen, milyonların sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının öyküsü… Yıl 2003, Mark Zuckerberg, sarhoş kafayla Harvard Üniversitesi’nin sistemine sızar. Kız arkadaşı tarafından terk edilmiştir ve bunun acısını, kampüsteki tüm kızların bilgisinin olduğu bir veritabanı hazırlayarak çıkarmak ister. Yazdığı uygulamada ekranın iki yanındaki kızların fotoğraflarını oylayarak hangisinin daha güzel olduğu seçilebilmektedir. Mark sayfanın adına Facemash adını verir. Sitenin başarısı hızla yayılır. Bu ilginç hayat öyküsünün devamını merak hediyorsanız sakın kaçırmayın.

The Florida Project

6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir. The Florida Project’i ailece izleyebilirsiniz.

The Gift

Simon ve Robyn yeni evli, genç bir çifttir. Hayatları tam da planladıkları gibi giderken, Simon’ın bir lise arkadaşıyla karşılaşması tüm yaşamlarını alt üst edecektir. Simon, Gordo’yu ilk başta tanımaz ama bir dizi beklenmedik karşılaşma ve kaynağı belirsiz hediye, geçmişten gelen korkunç bir sırrı da açığa çıkarır. 20 sene önce Simon ve Gordo arasında gerçekleşen olayın rahatsız edici, gerçek yüzünü öğrenince Robyn hayata dair sorgulamalara başlar. Senaristliği ve yönetmenliği Joel Edgerton’a ait olan fimin başrollerinde Edgerton’ın yanı sıra Jason Bateman ve Rebecca Hall de yer alıyor.

The Minority Report

Steven Spielberg şimdiye kadar yaşamış en büyük yönetmenlerden biri kuşkusuz. Spielperg imzalı ‘The Minority Report’ta dedektif John Anderton, psişik güçlere sahip kahinler ve bazı teknolojik aygıtlar sayesinde cinayetleri daha işlenmeden önce farkedip suçluları yakalayan özel bir polis biriminin başındadır. Anderton’ın kusursuz işlediğine inandığı sistem, birdenbire tersine döner. Anderton’ın şefi olduğu birim, cinayet suçlamasıyla onun peşine düşer. Avcı artık av olmuştur. Şimdiye kadar kölesi olduğu sistem artık John’un başının belası haline gelmiştir. Unutmadan başrolde Tom Cruise yer alıyor.

Goodfellas

Goodfellas’ta Henry Hill adında bir gangster, Jimmy Conway ve Tommy De Vito adlı iki arkadaşıyla birlikte bir soyguna kalkışır. Gözleri daha yukarda olan iki arkadaşı soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry’i olumsuz etkilemiştir ve bu konuda birşeyler yapması gerekmektedir. Büyük usta Martin Scorsese’nin başyapıtlarından biri olan Goodfellas, 1991 yılında 6 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Joe Pesci’ye ödül kazandırmıştı. Ve bir ayrıntı daha; bu film gerçek bir hikayeden alınmıştır!

Bunlar da ilginizi çekebilir