Lüks ve Maceracı: JAWAI LEOPAR Kampı

2 Haziran 2017
Jawai Hotel

Bazı oteller sadece bir yatak, duş ve sıradan bir kahvaltı sunmanın ötesine geçemezken dünyanın keşfedilmeyi bekleyen son derece özel noktalarındaki bazı oteller ise müşterilerine unutulmaz deneyimler sunuyor. İşte bizim amacımız da eşsiz deneyimler yaşayıp hayatın tadını çıkarabileceğin bu yerleri senin için keşfetmek. Klasik seyahatlerden ve sıradan otellerden sıkıldıysan seni çok farklı bir yere, Hindistan’ da vahşi yaşamın içinde hiç beklenmedik bir lüks sunan Jawai Otel’ i keşfetmeye davet ediyoruz.

Jawai: Çölün ortasında bir vaha

Hindistan’ ın en güzel şehirlerinden biri olan Rajasthan’ daki Aravali tepelerinin üstüne kurulmuş sekiz çadırdan oluşan ve geçtiğimiz yıllarda Traveller ve Vanity Fair gibi dergiler tarafından en iyi oteller listesinde yer alan, gidenlerin dudaklarını uçuklatacak güzelliklere şahit olmasını sağlayan bir otel Jawai. İsminin Leopar Kampı olarak anılma nedeni kurulduğu bölgenin leoparların doğal yaşam alanı olması.

Otel müşterilerine göze çarpmayan, ince bir lüks ve bol macera sunuyor. Bu otelde çadırlarda konaklanıyor ancak çadırların konforu krallara layık olacak cinsten. Lüks Çadır ve Kral Suit Çadır olmak üzere iki tip konaklama seçeneği var. Vahşi yaşamın içinde eksiksiz konfor ve lüks sunan bu çadırlar neredeyse bir ev büyüklüğündeler ve çok şık dekore edilmişler. Ayrıca Kral suitlerinin önünde özel havuz, veranda ve burada konaklayan müşteriye tahsis edilmiş özel bir safari jeep bulunuyor.

Jawai Royal Suite

Jawai’ de konakladığın süre boyunca safariye çıkıp çevredeki vahşi hayvanları gözlemleyebilir, bisikletle çevreyi keşfe çıkabilir, civar köyleri ziyaret ederek Hindistan’ daki kırsal yaşamı tadabilir, akşamları muhteşem doğanın eşlik ettiği gün batımını izleyebilirsin. Aynı zamanda kuş gözlemcileri için de çevrenin tam bir kuş cenneti olduğunu ve bunun için özel turlar düzenlendiğini ekleyelim.

Sunset Jawai Hotel Jawai'de Gün Batımı

Hindistan’ a gidip de wellness, spa ve yoga deneyimi yaşamamak olmaz. Jawai Otel’ de wellness uzmanları ile göl manzarası eşliğinde ya da odanda masaj yaptırabilir, yoga ve meditasyon yapabilirsin. Doğanın eşsiz dinginliği ve atmosferiyle wellness uygulamaları birleştiğinde insanın ruhen ve bedenen büyük bir doyuma ulaşmaması imkansız.

Eğer içinde bulunduğun gerçeklikten bir süreliğine uzaklaşmak ve maceracı ruhunu tatmin etmek istersen zarif bir lüks ve bol macera vadeden, gizli ve egzotik Jawai’ de olduğunu hayal et… Otların hışırtısı ve kokusu, hafif bir akşam esintisi, leziz bir içecek eşliğinde gün batımı, kamp ateşinin etrafında yenen akşam yemeği ve gece konforlu çadırlarda derin bir uykuya dalarken sadece birkaç metre ötende gezinen leoparlar…

Bunlar da ilginizi çekebilir