Kol saati kordonu seçiminizle hem hız hem tarz kazanın!

12 Haziran 2020

Süper kahramanların da kol saati kullandıklarını biliyor muydunuz? Saat, bilhassa erkekler için çok önemli, vazgeçilmez, havalı bir aksesuar… Kimisi içinse başlı başına büyük bir tutku! İşin ilginci Hollywood’un en çok sevilen fantastik kahramanları da kollarındaki saatle kıyafetlerini, kostümlerini hatta ‘pelerinlerini’ kombinliyor. Batman ve Superman’i bir araya getiren Adaletin Safağı filminde Bruce Wayne rolündeki Ben Affleck’in bileğinde yaklaşık 190 bin dolarlık Breguet Tradition Fusee Tourbillon model saat takılı… Doctor Strange de aynı şekilde saat kullanan kahramanlardan. Gerçek hayattaki süper kahramanlardansanız ve kol saatinden vazgeçemiyorsanız sizin için malzeme ve tasarımına göre kol saati kordonu seçme rehberi hazırladık. Önerilerimizi kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre yorumlayabilirsiniz. Sadece saat kordonunuzu değiştirmeniz tüm görüntünüzü değiştirebilir; böylece hem zaman hem tarz kazanırsınız!

Nato kordon

Nato kordon ismini alan bu kayışlar, 1970’lerde İngiliz donanma askerleri için yaratılmış. Sizin kişisel savaşlarınız sadece email şifrenizle olsa dahi, bu kordonların her şeye hazır bir estetiği içerdiğini söyleyebiliriz. Değişebilir, temizlenebilir, spor olmaları, zamansızlığı ve şıklığı temsil etmeleriyle son yıllarda en çok tercih edilen erkek saat kordonlarının başında geliyor.

Deri kordon

Köstekli saatler erkeklerin bileklerine geçtiğinde, deri onları tutmanın ilk ve en net yoluydu. Yumuşak, esnek görünümü lüksü andırıyordu; yani bugün de olduğu gibi. Sadece şimdi, sığır derisine timsah ve devekuşu gibi egzotik deriler, stil veren renkler, doku ve desenler eklendi. Birçok markanın hayvan derisi yerine suni deri kullandığını hatırlatalım.
Deri kordonda dikkate almanız gereken en önemli şey, saat kayışınızın derisini üzerinizdeki diğer deri eşyalarla doğru eşleştirmek olmalı. Ayakkabı, kemer ve deri saat kordonu uyumuna mutlaka dikkat etmelisiniz.

Kauçuk kordon

Kauçuk kayış, yeni kullanıcılara ulaşmak için genellikle genç markalar tarafından tercih ediliyor. Daha çok sportif, modern tarzlarla ve Casio gibi markalarla ilişkilendiriliyor. Spor salonları için ideal bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz.

Metal bileklik

Kendi başına bir kordon olarak görülmemesine rağmen, metal bir bilezik en sevdiğiniz kadranla sorunsuz bir şekilde değiştirilebilir. Metal bileklik seviyorsanız saatinizi bu tarz bilekliklerle de kullanabilirsiniz.

Örgü Kayışı

Metal bir bileziğin saçı kıstırabileceği veya saçlara sıkışabileceği yerlerde, örgü kayışın tasarımı bileğin üzerine tam oturmasını ve onunla birlikte hareket etmesini sağlar.

Ofiste, evde, barda, yazlık kıyafetlerden kot pantolonlara ve tişörtlere kadar çok çeşitli kıyafet seçeneklerine uyacak bir seçenek. Kısacası resmi olmayan bir plan için gün boyunca rahat hissetmek istiyorsanız, örgü kayışı saatinizi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir