Kokusuyla Büyüleyen En İyi 5 Erkek Parfümü

2 Aralık 2018

Hayatınızda yaptığınız en ufak tercihler bile kişiliğiniz, tarzınız ve zevkleriniz hakkında birer ipucu. Girdiğiniz ortamda varlığınızı anında hissettireceğiniz parfümün de bu yüzden en iyilerden olması gerekir.

Peki, en iyi erkek parfümü hangisi? 5 yıldızlı bir listeyle karşınızdayız.

  1. Christian Dior-Sauvage

 

Kadınları etkileyen en iyi erkek parfümü listelerini bilirsiniz. Ne yalan söyleyelim, Dior Sauvage bunlardan biri.

Üst notalarında karabiber ve bergomot; orta notalarında sardunya, lavanta, paçuli, pembe biber gibi nefis aromalar; dip notalarında ise sedir ağacı, misk, laden otu ve ambroxan ile en iyi erkek parfümleri arasında her zaman yerini koruyan bir buluş.

Johhny Depp’in reklam yüzü olduğu parfüm, maskülen tarzını her şekilde ortaya koyuyor. Her mevsime uygun olduğunu da söyleyelim.

İlginizi çeker diye düşündük: Bir Kadın Bir Erkekte İlk Olarak Ne Görür?

  1. Tom Ford-Oud Wood

 

Dünyanın en pahalı esansı olan öd (oud), en iyi erkek parfümlerinin yaratıcısı Tom Ford’un elinde adeta sanat eserine dönüşüyor. Odunsu oryantal olarak sınıflandırılan bu parfüm, egzotik havası ile çok çekici.

İsmi gibi öd ve odunsu kokuların baskın olduğu parfüm, vanilyanın ferahlatıcı kokusu ve sandal ağacının aroması ile baş döndürüyor. Başlangıçtaki baharatsı ve odunsu kokuların yavaşça tatlı aromalara yerini bıraktığı Tom Ford Oud Wood, iddialı bir seçim olacak.

  1. Burberry-Mr. Burberry

 

Greyfurtun taptaze aramosıyla başlayan koku, alt notalarda topraksı ve odunsu notalarıyla gerçekten bir harika. Klasik Burberry trençkot tasarımından ilhamla yaratılan şişesi ile de asil, zarif ve tam bir İngiliz beyefendisinin ruhunu yansıtıyor.

En iyi yazlık erkek parfümleri için tıklayın.

  1. Lalique-Encre Noire

Fransız cam ve mücevher tasarımcısı Rene Lalique, ürettiği bu erkek parfümünü karanlık ve mürekkebimsi vetiver (Bir bitki türü. Vetiver parfüm çeşidi olacak kadar bu koku dünyasının içinde.) konsepti üzerine kurgulamış.

Tatlı turunçgil ve karanlık vetiverle yapılan açılış, odunsular ve kuru baharatlarla devam ediyor. Sedir ağacının, derinin ve miskin son dokunuşuyla Encre Noire, farkını ortaya koyuyor. Karizmatik şişesi ile de çok asil.

  1. Amouage-Jubilation XXV Man

Ultra lüks parfümleriyle Umman’dan tüm dünyaya açılan Amouage, Jubilation XXV Man ile adeta şov yapıyor. Tatlı kırmızı meyvelerin tütsü ve odunsularla birleşimi, ilk notalardan itibaren alışılmadık bir kokuyla baş başa olduğunuzu size hissettiriyor.

Reçinsemsi odunsuların dipten gelen gül ile birleşimi ise parfüme orijinallik kazandırıyor. Kısacası çok katmanlı, derin ve lüks bir erkek parfümü Jubilation XXV Man.

Bunlar da ilginizi çekebilir