KIŞ KAYAK FESTİVALLERİ

10 Ocak 2018

Ocak-şubat ayları demek kış festivallerinin başlaması demek! Yeni yıla enerjik ve eğlence dolu bir başlangıç yapmak istersen, çok çeşitli yaş gruplarına ve eğlence anlayışına hitap eden önerilerimize göz atabilirsin.

 

Whitefest – Uludağ

Özellikle üniversite öğrencilerinin tercihi olan Whitefest, 14-18 Ocak, 4-8 Şubat ve 11-15 Şubat olmak üzere üç farklı tarihte gerçekleşecek. Her biri toplam 120 saat süren festival boyunca, akşam saatlerinde pek çok ünlü sanatçı ve DJ sahne alarak katılımcıları doyasıya eğlendirecek. Toplamda 10 farklı otel ile anlaşma yapan festival ekibi, konaklama anlamında da festivalcilere büyük rahatlık sağlıyor. Yeni yıla enerjik bir şekilde başlamak istersen Uludağ’daki Whitefest’e katılarak gündüz kayak ve snowboard ile spora doymanı, akşam ise parti ve konserlere katılarak müziğin tadını çıkarmanı ve yoğun hayat temposunun yarattığı stresten arınmanı öneririz!

 

Bilyoner Winterfest – Uludağ

Winterfest de tıpkı Whitefest gibi üç farklı periyot halinde düzenlenecek. Winterfest’in tarihleri 31 Ocak- 4 Şubat, 4-8 Şubat ve 11-15 Şubat olmak üzere üçe ayrılmış durumda. Yine çoğunlukla üniversite öğrencilerinin tercih ettiği Winterfest’te bir gün, sabahtan akşamüstüne kadar kayak yaparak ve organizasyon şirketinin düzenlediği çeşitli aktivitelere katılarak geçiyor. Gece başladıktan sonra ise ünlü sanatçıların konserleri ve DJ performansları ile eğlence devam ediyor. Winterfest’in kayak ve snowboard yapan, aynı zamanda da partilere katılıp eğlenmek isteyen gençler için hayatında en az bir defa deneyimlemesi gereken bir etkinlik olduğunu söyleyebiliriz.

 

Corporate Weekend – Uludağ

İki tane gençlik festivali tanıttıktan sonra sıra geldi çalışan, yorgun, hem eğlenmek hem de dinlemek isteyen ve kendisi bunları yaparken çoğunun da eğlenceli vakit geçirmesini arzulayan kişiler için keyifli bir festival tanıtmaya 🙂 Corporate Weekend, üniversite öğrencisi olduğu yıllarda katıldığı kış festivallerinin tadı damağında kalan ve çalışma hayatına kısa bir ara vermek isteyen yetişkinler için asla kaçırılmaması gereken bir festival. Uludağ’da 15-18 Şubat tarihleri arasında düzenlecek olan Corporate Weekend’in programı ünlü sanatçı ve DJ performansları, indoor/outdoor aktiviteler, after ski partileri, indirimli kayak dersleri ve çocuklar için özel olarak organize edilmiş eğlence programları ile çok dolu dolu geçecek gibi gözüküyor. Kayak yapmayı ve dağ tatillerini sevenler için tüm detayların düşünüldüğü bu festival, hem dinlenmek hem de aktif ve eğlenceli bir haftasonu geçirmek isteyenler için tek kelime ile ideal bir organizasyon!

 

Bansko Ski Fest

Kayak festivali tavsiyelerimizi yurt dışından bir örnek ile tamamlayalım ve ülke dışına çıkıp hava değişimi yaşamak isteyenleri Bulgaristan’ın gözde kayak merkezi olan Bansko’da bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Bansko Ski Fest’e davet edelim. 20-25 Ocak/ 25-30 Ocak/ 30 Ocak-4 Şubat olmak üzere üç periyot biçiminde kurgulanan festivalde, gündüz kayak ve snowboardun tadını çıkaran katılımcılar, geceleri ise DJ performansları ve partiler ile eğlenceye doyacak. Bunlara ek olarak festival boyunca snow mobile, buz pateni ve yoga gibi alternatif aktivitelere yönelmek de mümkün. Bansko Ski Fest’i bize göre özel kılan durumların bir diğeri de geceleri ve after partilerde sahne alan DJ’lerin hemen hemen tamamının Türk olması 🙂

Bunlar da ilginizi çekebilir