Kış aksesuarları gibisi yok!

26 Aralık 2018

Küçük bir detay gibi görünen aksesuarlarla büyük farklar yaratabilirsiniz. Kullanacağınız ufak bir aksesuarla kişiliğinizi yansıtıp benzersiz görünebilirsiniz. Çünkü kim daha çekici görünmek istemez ki! Şık olmanın mevsimi yok. Fakat kışın bir yandan soğuktan korunurken bir yandan da doğru kıyafetleri seçmelisiniz. Stilinize uygun kışlık kıyafetleri belirlediyseniz aksesuarlarla tarzınızı ‘yükseltme’ vakti geldi. 2018’in son günlerinde önümüzdeki kış aylarında vücudunuzu sıcak tutarken tarzınızı konuşturacak ipuçlarını derledik.

BERE

Bere, hem trend olması açısından hem de başınızı soğuktan koruması anlamında mükemmel bir kış aksesuarıdır. Daha sıcak günler için hafif bir örgü; daha soğuk günler için kalın yün örgü bere tercih edebilirsiniz. Pantolonunuzu, kazağınızı ve montunuzu giydikten sonra berenizin rengine siz karar verin. Koyu tonlarda giyindiyseniz daha açık renkli bir bere önerebiliriz. Saçlarınız berenin dışında kalacak kadar uzun ise kahküllerinizi berenin altında bırakabilirsiniz. Bere enerjik kişiliğinizi yansıtacaktır.

ELDİVEN

Erkeklere genelde deri eldiven önerilir. Deri eldivenler kaşmir kabanlarla da, spor montlarla da uyumlu olması açısından tercih ediliyor. Sadece şık olsun diye tasarlanan ve pek iyi düşünülmemiş deri eldivenlerle ellerinizi üşütebilirsiniz. Bu noktada deri eldiven tercihiniz çok önemli. Bazı deri eldivenlerin içi özel olarak elinizi terletmeden sıcak tutması için tasarlanmış. Yün eldivenler kesinlikle doğru kombinlerle tercih edebileceğiniz en şık aksesuarlardan biri. Genelde koyu giyinilen kış aylarında renkli eldivenlerle tarzınızı renklendirebilirsiniz.

ATKI

Atkı kış ayları için vazgeçilmezlerinizden biri olmalı. İnce giyindiğinizde dahi doğru kalınlıkta bir atkıyla vücut ısınızı koruyabilirsiniz. Atkı, boynunuzdan geçen damarlardaki kanı ısıtıp bu ısınan kanın tüm vücudunuzu da korumasını sağlar. Anatomik olarak atkının böyle faydası varken ağırlığınıza ağırlık kattığının da altını çizelim. Kabanınıza uygun atkı veya kaşmir flarlarla kış aylarının tadını çıkarın.

ÇORAP

Ayaklarınızı sıcak tutmanız sağlığınız açısından da önemli. Ayağınızı terletmeyen pamuklu çoraplarla tarzınızı renklendirebilirsiniz. Botlarınızın içine giyeceğiniz yün çoraplar hem şıklığınızın altını çizecek hem de ayaklarınızı üşütmemenizi sağlayacak. Çorap konusundaki tüyolarımızdan biri ise renk kullanmaktan kaçınmamanız. Ofise giderken giydiğiniz yün çorapla kendinizi şömine başında hissedebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir