Kılıçlar Çekilsin, Han Solo Geliyor!

15 Mayıs 2018
Han Solo

‘Yıldız Savaşları’, 25 Mayıs’ta tüm dünyada yeniden kızışacak! Ron Howard’ın yönettiği ‘Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nde dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık yapmak için toplanan bir grubun üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Bu vesileyle en sevilen 5 Star Wars karakterini derledik!

1 – Darth Vader

Bir sinema izleyicisine,  “Siyahlar içinde hayali bir film karakteri söyleyin!” deseniz, ‘siyahlar içinde’ tabirinden anımsama yapacak isimler arasında Darth Vader başı çeker. Bir yerde ışın kılıcı mevzu bahis olursa Darth Vader anılmadan geçilmez. Ve yine her Star Wars muhabetinde en çok onun adı anılır, her zaman bir numaralı konu olur. En iyi beş Star Wars karakteri listemizde ilk sırayı alması kaçınılmazdı. Darth Vader, zamanla tüm dünyada bir popüler kültür malzemesi haline geldi. Star Wars serisiyle alakası olsun olmasın herkes Darth Vader’in kim olduğunu biliyor. Onun gücü de buradan geliyor!

2- Obi Wan Kenobi

En sevilen Star Wars karakterlerinden biri de Obi Wan Kenobi! Obi Wan Kenobi asla kendi hikayesinin ana karakteri değil. Her zaman sessiz, olaylara karşı koyan fakat etrafındakileri dengelemeye odaklı biri. Birinci bölümde Darth Maul’u mağlup ederek efendisinin son arzusunu yerine getiriyor. İkinci bölümde Padme’nin suikastçilerini izliyor, Klonlar Cumhuriyeti’ni keşfediyor, Geonosis’te droid fabrikaları bulup Dooku ile savaşıyor. Üçüncü bölümde Grievous’u öldürüyor ve neredeyse Darth Vader’i öldürmeye yaklaşıyor!

3- Luke Skywalker

Darth Vader’in oğlu… Akıllı, zeki ve neredeyse her şeyden havalı…. Luke Skywalker’ın çok sevilme nedenlerinden biri belki de bütün bu özellikleri ve ilk filmden itibaren hep yükselen bir gelişim göstermesi. George Lucas’a göre ise Luke Skywalker, en güçlü Jedi olmasa da kendine has özel gücü, kostümü ve silahları ile en sağlam Star Wars karakterlerinden biri.

4- Han Solo

Serinin en gerçekçi karakterlerinden biri. Karşısındakine kötü biri olmanın iyi birşey olmadığını direkt hatırlatacak kadar gerçekçi. Han Solo’dan bahsederken Harrison Ford’u atlamamak gerek. Ford, Han Solo rolü ile oloğanüstü bir performans sergiliyor.  Yer yer kötü espriler yapsa da “Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi” filmi Star Wars fanları için biçilmiş bir kaftan.

5- Yoda

Favori Star Wars karakteri Yoda olanlar için o gelmiş geçmiş en güçlü Jedi’dır. Yoda, Star Wars’taki en yaşlı kişi… O, çoğu insan yanlış bilse de aslında ilk Jedi değildi… Yaşlılık nedeniyle ölen Yoda; komik, karizmatik ve aynı zamanda ciddi muazzam bir karakter.

Bunlar da ilginizi çekebilir