Jurassic World geri döndü!

20 Haziran 2018
Jurassic World

Yepyeni bir Jurassic macerasına hazır mısınız? Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard’ın başrollerini paylaştığı Jurassic World, 3 yıl önce vizyona girmişti. Bu ilk film, vaktiyle fazlasıyla eleştirilse de gişe rekoru kırmış, devam filminin sinyallerini vermişti. Ve evet beklenen o devam filmi geldi ve Jurassic Park’ın mirasını günümüze taşıyan Jurassic World: Yıkılmış Krallık beyazperde de yerini aldı. Jurassic World’ün ilk filminin yönetmen koltuğunda  Colin Trevorrow oturuyordu. Bu kez devam fliminde sadece senaryoda imzası olan Trevorrow, ilk filmde Claire karakterini toprak zeminde topuklu ayakkabılarla koşturmasıyla hayli eleştirilmişti.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık, seyirciye başlı başına soluk soluğa izleyeceği başarılı bir aksiyon vadediyor. İnsanlar tarafından hayata döndürülen dinozorlar yanardağ patlamasından kurtarılmalı mı, kurtarılmamalı mı? Onların da yaşamaya hakkı var mı, yoksa yanardağ patlaması yüzyıllar önce soyu tükenen bu canlıların yeniden ortadan kaldırılması için bir vesile mi? Bütün bu soruların cevapları 2 saat 8 dakikalık filmde izleyiciyi bekliyor.

‘Jurassic Park’ filmleri insanların aptallığı üstüne
Filmin başrol oyuncularından Chris Pratt, geçenlerde filmle ilgili verdiği bir röportajda yeni filmin konusuna da işaret ederek “Dinazorları katastrofik bir olaydan kurtarmak için gidiyoruz bu kez. Ve aslında bu filme bakınca, kurumların yaptıklarının, bilimin ve teknolojinin, dinozorlardan bile daha tehlikeli olabileceğini görüyoruz. Belki de o yüzden gerçek hayatta da ders almıyoruz. Bence ‘Jurassic Park’ filmlerinin tamamı insanların aptallığı üstüne kurulu. Biz insanlar aynı hataları tekrar tekrar yapmaya devam ettikçe bu filmler de devam edecek!” diyor. İnsanoğlunun bilerek yada bilmeyerek tekrar ettiği hatalarını Jurassic dünyasına taşıyan Jurassic World: Yıkılmış Krallık, sıcak günlerde serin sinema salonlarında maceraya dalmak için iyi bir fırsat!

Serinin ilk filminin izlenme sayısını geçti
Hala izlememiş olanlar için filmin Türkiye’de de hayli ilgi gördüğünü hatırlatalım. Jurassic macerasının yeni filmi Jurassic World: Yıkılmış Krallık’ın 3 yıl önceki ilk filmi Türkiye’de 145 bin 952 seyirciyle açılmıştı. Yeni film, ilk filmin üzerine çıkarak vizyondaki ilk üç gününde 212 bin 426 seyirci tarafından lzlendi. İkinci filmde, serinin üçüncü filmine de oldukça akıllıca bir şekilde kapıyı aralıyor. Patlamış mısırınızla keyifli bir haftasonu geçirmeye ne dersiniz? Dinazorlar sizi bekliyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir