İstanbul’un En İyi Japon Restoranları

7 Ağustos 2017

Amerika ve Avrupa kadar olmasa da artık Türkiye’de de Asya mutfağını sunan restoranların sayısı son yıllarda giderek artmaya başladı. Lezzetli ve çeşitli yiyecekleriyle tercih ettiğin için pişman olmayacağın, Japon mutfağını sevenlere kaliteli seçenekler sunan birkaç Japon restoranını senin için aşağıda paylaştık.

UDONYA

Beyoğlu’ndaki Point Hotel’in alt katında bulunan Udonya sade ve minimalist dekorasyonuyla oldukça dingin bir atmosfere sahip. Burada uzun uzun yemeğini yiyip içkini yudumlayabilir, arkadaşlarınla sohbetin tadını çıkarabilirsin. Çeşit çeşit çorbaları, tempuraları, suşileri, ramenleri, ana yemekleri ve sayamayacağımız pek çok seçeneği ile çok zengin bir menüsü var. Garsonlar çok yardımsever. Müşterilerin büyük çoğunluğu lezzetli yemeğin tadını çıkarmak isteyen, mekanın müdavimlerinden oluşuyor. Restorandaki dolu masalara şöyle bir göz gezdirip de mekandaki müşterilerin ağırlıklı olarak Japonlardan oluştuğunu gördüğünde kaliteli Japon mutfağını tatmak için doğru yerde olduğundan emin olabilirsin!

Öğle yemeği için 12.30-14.00, akşam yemeği için ise 18.30-22.30 saatleri arasında hizmet veren Udonya’ya gitmeden önce rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Adres: Kocatepe Mahallesi, Topçu Caddesi No: 2 Beyoğlu, Point Hotel, İstanbul
0212 256 93 18

İTSUMİ

Levent’teki İş Kuleleri içinde yer alan İtsumi, İstanbul’u ziyaret eden Japon iş adamlarının tercihi olması ile insanda güven uyandıran, çok çeşitli seçenek sunan zengin menüsüyle Japon mutfağının tadını doya doya çıkarabileceğin mekanlardan. İtsumi’nin menüsündeki lezzetlerin gerçek Japon mutfağını yansıtmasına özen gösterilmiş. Her şey çok taze ve lezzetli. Özellikle öğle saatlerinde çok yoğun olduğu için gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanı öneririz.

Evde de Japon mutfağından yemekler yapmayı sevenler için İtsumi’nin Etiler’de bir marketi olduğunu ve burada çeşitli sirkelerden, soslara Uzak Doğu mutfağına ait pek çok malzemeyi bulabileceğini ekleyelim.

Adres: 4. Levent İŞ Kuleleri Kule 2 No:43 | Levent, Beşiktaş, İstanbul
0212 2646448

İNARİ SUŞİ VE OMAKASE

Kuruçeşme’de yer alan İnari bitkilerle donatılmış şık dekorasyonuyla insanı büyülüyor… İsmini nefesin, pirincin, çayın ve tilkilerin tanrısı İnari’den alıyor.

Omakase konseptli restoranda Şef Barlas Günebak eşliğinde sadece Japon mutfağının tadını çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda kendini şefin yaratıcılığına bırakarak alışık olduğundan çok daha farklı bir deneyim yaşayabilirsin. Kısaca açıklamak gerekirse Omakase konsepti, menüden bir seçim yapmayarak kendini şefin sana sunacağı lezzetli yemeklere bıraktığın restoran tarzıdır. Şef günün en iyi ve en taze yemeklerini çok özel bir sunumla müşterilerine ikram eder. Eğer yeni tatlara açık biriysen hiç aklına gelmeyecek lezzet kombinasyonlarını tatmanı sağlayacak Omakase konseptini mutlaka denemeni öneririz.

Risk almayı sevmiyorsan ve kendi seçimini kendin yapmak isteyenlerdensen zengin ve değişik menüsünden istediğin lezzetleri garsonların vereceği detaylı bilgi ile seçebilir ve alışılmışın dışında bir Japon mutfağı deneyimi yaşayabilirsin. Mekanın kokteyl açısından da çok başarılı olduğunu eklemeden geçmeyelim. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz aylarında, Kuruçeşme’nin eşsiz manzarası eşliğinde lezzetli kokteyllerin tadını çıkarmayı unutma!

Adres: Kuruçeşme Mahallesi Kuruçeşme Cad. No:11 Beşiktaş
0212 265 96 01

MİNT SUSHİ

Anadolu yakasındaki Mint Sushi her şeyin taze ve özenle hazırlandığı, eşsiz menüsü ile Japon mutfağını sevenler için çok kaliteli bir seçenek. Mekan özellikle suşi severler için çok çeşitli seçenek sunmasıyla tam bir cennet! Ayrıca suflesi de mutlaka denenmeli.

Adres: Acarkent Mah. Acarsize Çarşısı D:A-1 Paşabahçe, İstanbul
0216 485 30 30

Bunlar da ilginizi çekebilir