Erkekler için yaz şıklığı yaratacak 5 püf noktası

11 Haziran 2019

Sıcak havalarda yakışıklılığı elden bırakmamanın, erkeklerde yaz stilinin temel kuralları neler?

İdeal renkler

Yaz giyiminde açık renkleri tercih etmekte fayda var çünkü açık renkler ışığın çoğunu geri yansıtarak bedeni serin tutuyor. Açık renkler ayrıca yazın yüksek enerjisini ve iyimserliğini benimsemiş çekici bir tarz yaratmaya da yardımcı oluyor. Beyaz, açık mavi, açık gri ve haki, giyinirken temel renk olarak tercih edebileceğiniz, daha koyu renklerdeki giysi parçalarınızla da kolayca uyum sağlayabilecek, ideal seçenekler. Elbette bu saydıklarımızdan daha canlı renkler ile yazın coşkusunu üzerinizde taşımanız da mümkün. Eğer canlı renk kombinasyonlarında ustalaşmış değilseniz, saat kayışı, bilezik, mendil, güneş gözlüğü gibi detaylardan başlayabilirsiniz.  

İdeal Renkler

Kumaş seçimi
Hava dolaşımını yüksek tutmak, ferah kalabilmek adına en iyi seçenekleriniz pamuklu ve keten kumaşlar. Son derece klas bir görünüş sağlaması, özellikle ketenin bir başka avantajı. Bir taraftan da kolayca buruşan bir kumaş olmasını dert ediyorsanız, bu endişenin yersiz olduğunu ekleyelim çünkü keten giysilerde buruşukluk hem doğal karşılanıyor hem de sıcak, nemli havalarda buruşukluklar bir süre sonra kendiliğinden açılıyor.

Kumaş Seçimi

Kalıp, tasarım

Mevsim ne olursa olsun, maksat keskin bir duruş yaratmak olduğunda, bedeni saran giysiler ön plana çıkıyor. Yine de yakıcı yaz güneşinin altında biraz daha dökümlü modelleri seçmek iyi bir fikir. Dökümlü giysiler beden ile kumaş arasında daha fazla hava sirkülasyonuna imkan sağlayarak terlemeyi azaltıyor, hem de sıcak günlerin gönlü hafif enerjisiyle çok iyi örtüşüyor.  

Kalıp, Tasarım

Çorap ya da çorapsızlık!
Yazın çoraptan vazgeçip ayakkabının içine pudra serpmek?.. Gerçekten de işlevselliği tartışma götürmez bir klasik! Ancak kabul edelim ki, hayli zahmetli bir yöntem. Ayaklarınızı serin ve kuru tutmanın daha ‘derli toplu’ bir yolu, ayakkabının dışına taşmayan görünmez çoraplar. Çok sayıda çeşidi bulunan görünmez çoraplar, çıplak ayakla çok sık yaşanan ayakkabı vurmasına karşı da iyi bir önlem.   

Nasıl kokular?
Çoğu erkeğin favori parfümü amber, misk veya sandal ağacı içerir. Şık bir kapalı salon için harika ama yumuşak havalar için pek de öyle sayılmaz. Yaz mevsiminde canlı ve taze bir hava estirmek için, ‘citrus’ ailesinden (limon, bergamot, mandalina, greyfurt, portakal vb.) bir aromayı da işin içine katan bir parfümü tercih edebilirsiniz. Bu keskin ferahlığı kanalize etmek içinse bir miktar ahşapsı aroma yeterli olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir