Erkekler İçin 5 Klasik Saç Modeli

4 Eylül 2019

“Moda geçici, stil kalıcıdır.” sözüne katılıyorsanız klasiklere düşkün olduğunuzu tahmin etmek zor değil. Söz konusu erkek saç modelleri olduğunda her yıl deeğişen trendler tabii ki mevcut. Hatta yüz tipine göre erkek saç modelleri her beyefendinin bilmesi gereken bir konu olduğundan ayrıntılı bir şekilde yazmıştık. Fakat her dönem geçerli olan, modası geçmeyen klasik erkek saç modellerini bilmeniz zamansız şıklığı yakalamanızda müthiş yardımcı olacak. Öyleyse hemen başlayalım.  

  1. French cut

Erkek saç kesim modelleri arasında birçok yüz tipine uygun olan Fransız saç kesimi bakımı kolay bir model olarak da çok seviliyor. Doğal bir görünüm sağlayan bu kesim modeli için 3 haftada bir berbere gitmeniz yeterli. 

  1. Buzz cut

Buzz cut olarak bilinen 3 numara erkek tıraşı (asker tıraşı) zamansız bir tarz için ideal. Fakat burada kafa yapınızı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Şekilli bir kafa yapınız yoksa bu modelden uzak durun.

  1. Slick back

İlk olarak 1920’lerde etkisini gösteren slick back, yani geriye taranmış saç kesimi gerçekten en havalı modellerden biri. En iyi performans düz saçlarla yakalanıyor. Klasik bir slick back görünümünü yakalamak için kullanacağınız ürünün su bazlı olmasına dikkat edin. Hindistan cevizi yağı gibi organik seçeneklerinizin olduğunu da unutmayın.

  1. The side parting

Yana ayrılan saç modeli de 1920’lerde ve 1960’larda moda olmuştu. Saçın arkası ve tek bir yanı kısa, diğer taraf uzun olacak şekilde kesilir. Birçok yüz tipine uygun, maskülen bir görünüm için idealdir. Ayrımı düzgün yapmak için saçınız nemliyken tarakla ayırın.

  1. Pompadour 

Klasik erkek saç modellerinden biri olan, günümüzde de sıkça kullanılan pompadour saç kesiminin ilginç bir hikayesi var. Bu saç kesimine adını veren bir erkek değil; bir kadın! 1750’lerde Fransız Kralı Louis XV’in baş metresi olan Madam du Pompadour’dan ismini aldı, bugüne kadar farklı uzunlukta modellerle popüler oldu. Bu hacimli saç modeli için saçınızın çok ince ve kıvırcık olmaması yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir