En Etkileyici Drone Çekimi Manzaraları

2 Temmuz 2019

Dünyanın en etkileyici drone çekimleri ile ilhamınızı teknolojiden ve doğadan alın!

Son birkaç yılda popülerliği artan, çocuklar için oyuncak olmaktan çıkıp film ve reklam çekimlerine kadar kullanılan kameralarla donatılmış insansız hava araçları drone’lar, nefis manzaraların çekiminde kullanılıyor. Drone’lara yeni nesil selfie çubukları desek abartmış olmayız; çünkü tatillerde dahi fotoğraf ve video çekimlerinde drone’lar kullanılmaya başladı. Dünyanın çeşitli yerlerinden drone ile çekilmiş büyüleyici manzaraları sizinle paylaşmak istedik. Kim bilir, gideceğiniz yaz tatili rotalarında belki siz de drone çekimi ile harika manzaralar yakalarsınız. 

Los Angeles, Kaliforniya

İkonik Hollywood yazısı ve tepelerdeki pahalı evler, Sunset Bulvarı, Santa Monica’daki iskeleler, Griffith Gözlemevi vb. Los Angeles drone çekim için harika bir yer.

İzlanda

Doğal güzelliği, lagünleri, nehirleri, volkanlarıi dağları bir başkadır İzlanda’nın. Kışın karlı ve buzlu hali ise en karakteristik özelliği tabii ki. Fotoğraftaki görüntü bilimkurgu filminden fırlamış gibi bir his yaratmıyor mu sizde de?

Niagara Şelales, New York

Dünyaca ünlü doğa harikasını drone ile çekmenin ayrıcalığını kaç kişi yaşar ki? Adeta kükreyerek çağlayan sisli bir güzellik burası.

Botsvana

Gergedanlar, zürafalar, filler, aslanlar ve ceylanlar gibi safarinin değerli hayvanlarını drone çekim ile görüntülemek çok keyifli olmalı. 

Dikkat! Köpekbalığı Var!

Fotoğraf bir belgesel çekimi esnasında drone ile yakalanmış. Burası Kaliforniya.

Çekilmez Dert Trafik Drone ile Çekilir

Burası Pekin-Hong Kong-Macau Otoyolu. Orada olmak istemezdik ama bir drone fotoğrafçılığı eseri olarak estetik gözüktüğü kesin.

Drone ile Düğün Fotoğrafı Çekimi

Yaratıcı olmak isteyen çiftler için harika bir yöntem. 

Herkese Selam

Rio de Janeiro insanlarına kollarını açan İsa heykeli Brezilya’nın ikonik simgelerinden. Hiç bu açıdan görmüş müydünüz?

Harika Mevsim Geçişi

Bu fotoğrafta sonbaharda mevsim geçişi o kadar güzel gösterilmiş ki. Yolun kenarındaki bitkilerle daha açıktakilerin renk farkı muazzam ve anlamlı. 

Arizona Yolu

Mars’ın kraterli yapısına benzer bir manzara sunan bu fotoğraf Arizona Yolu’nu gösteriyor. Adeta tablo.

Aşağıdaki fotoğraf ise yine Arizına Yolu’nda bir drone’un yanardağı görüntülemesi ile elde edilmiş. Kesinlikle muhteşem.

Sarı Nehir’de Dalış

Çin’deki Sarı Nehir’de dalış yapan bu adam kesinlikle dünyanın en şanslı insanlarından. Tatil fotoğrafı dediğiniz böyle olmalı. Harika fotoğraflar için telefonu yenileme zamanı: Apple Severler İçin Yeni İPhone Modeli: iPhone XS

Bunlar da ilginizi çekebilir