Doğayı Daha Fazla Korumak İsteyenler İçin Tesla Roadster

19 Ekim 2018

Doğayı Daha Fazla Korumak İsteyenler İçin Tesla Roadster

Elon Musk’ın deyimiyle; “uçan metal kıyafet gibi”, mühendislere göre; teknoloji harikası, otomobil üreticilerine göre; şimdiye kadarki en mükemmel spor araba!

2020’de yollara çıkacak olan yeni Tesla Roadster 2.0’ın muhteşem özellikleriyle tanışın.

“Çok Çabuk Hızlanan İnanılmaz Bir Araç”

Bu sözler Elon Musk’a ait. Tesla Roadster’in hızlanma verilerini söylediğimizde Musk’ın ne demek istediğini daha iyi anlayacaksınız: Spor araba, sıfırdan saatte 97 km hıza 1,9 saniyede ulaşıyor. Bu, bugüne kadar seri üretimi yapılan araçlar içinde en yüksek hız demek.

Biraz daha detay verelim: 0-160 km/h hızlanması 4.2 saniyede gerçekleşecek. 400 kilometrenin üzerindeki en yüksek hıza ulaşmak istediğinizde ise bu süre yaklaşık 8.9 saniye olacak. Elon Musk, hız sınırlarına uyulduğu takdirde Tesla Roadster ile Los Angeles-San Fransisco arasının tek şarj ile gidip gelinebileceğini söyleyerek dudakları uçuklatmış durumda.

Biri önde, diğer ikisi arkada olan 3 motoru, 200 kWh kapasitesindeki bataryası ve 10.000Nm tork üretimiyle gerçek bir kahraman! Yine Elon Musk’ın sözlerine yer verelim: “Elektrikli araçları çok pis dövecek!”

Bu da ilginizi çekebilir: Teknolojik Gelişmelerle İlgili 10 Fütüristik Tahmin

Diğer Spor Otomobillere Göre “Çok Kişilikli”

Roadster’ın arkada 4 olmak üzere toplam 6 koltuğu bulunuyor. Elektrikli spor otomobile göre oldukça geniş bir iç hacmi var. Daha önceki model 2 koltukluydu ve bu özellik de elektrikli spor arabaya olan ilgiyi arttırdı.

Özel Paket: SpaceX

Elon Musk’ın SpaceX Falcon Heavy ile uzaya Tesla Roadster götürmek istediğini duyduğumuzda bunun bir çılgınlık olduğunu düşünmüştük. Fakat Şubat 2018’de Elon Musk bunu başardı. Tesla Roadster’ın opsiyonel SpaceX paketiyle sunulacağını söyleyen Musk, elektrikli araçların benzinli araçlardan her şekilde daha iyi performans gösterebileceğinin de anlaşılmasını istiyor.

SpaceX paketi ile Roadster’ın gövdesine 10 tane ufak roket motoru yerleştirilecek. Bu sayede aracın hızı ve performansı -şaka mı ciddi mi bilemiyoruz ama- uçacak kadar hızlanacakmış!

Yeni Tesla Roadster’ın teknik detayları ve inovatif özellikleri böyle. Doğayı, çevreyi ve insanlığı önemseyenler için çıkardığı elektrikli arabalarıyla çığır açan Musk’ın Tesla arabaları ile seçiminizi gelecekten yana yapın.

Tesla Roadster’ın fiyatı ise 200 bin dolar. 2020’de çıkacak elektrikli spor araba için rezervasyon yaptırmak isteyenler 50 bin doları da gözden çıkarmak durumunda.

Bunlar da ilginizi çekebilir