Doğal, İnce ve Yumuşak : Giza Pamuğu

4 Temmuz 2017
Giza Pamuğu

Doğanın bize binlerce yıldır sunduğu değerlerden biri olan Giza pamuğunu tanımak, gerçek ve kaliteli pamuğun ne olduğunu bilmek anlamına geliyor. Dünyanın en uzun nehri olan Nil Nehri’ nin sağladığı besleyici topraklarda, mükemmel güneş ışığının etkisi ve nehrin nemiyle yetişen Giza pamuğu dünyanın en kaliteli pamuk elyafı olarak biliniyor. Diğer pamuklardan farklı olarak makinelerle değil çiftçiler tarafından tek tek elle toplanıyorlar. Büyük bir emek ve özenle birer birer toplanmaları sayesinde; hasat sırasında zarar görmüyor, kirlenmiyor ve temizlenmeleri için kimyasal kullanımına maruz kalmayarak doğallıklarından ve saflıklarından hiçbir şey kaybetmiyorlar.

Giza pamuğu dünyanın en uzun lifli pamuğu olma özelliği sayesinde kullanıcısına tarifsiz bir yumuşaklık sunuyor. Bu pamuktan üretilmiş giysiler kişinin teninde ipeksi bir etki yaratıyor. Boyayı çok iyi bir şekilde absorbe eden Giza pamuğu uzun yıllar rengini ve parlaklığını yitirmiyor. Buna ek olarak aşınmalara karşı dayanıklı olması sayesinde bu pamuktan üretilmiş bir giysiyi yıllarca ‘yeni’ görüntüsünü kaybetmeden kullanabileceğine emin olabilirsin. Nemi çok hızlı çekme özelliğine sahip ve kullanıcıya mükemmel bir konfor sağlayan Giza pamuğunun, yüksek kalite ürün üreten dünyanın önde gelen kumaş ve giyim markaları tarafından kullanıldığını da ekleyelim.

Doğal, temiz, güçlü, konforlu, yumuşak ve ipeksi… Bu deneyimi yaşamak ve giysilerini yıllarca yıpranmadan kullanmak istiyorsan Hemington’ un Nil Nehri’ nin kıyılarından toplanıp İtalya’ da özenle işlenen ve burada geçtiği özel bir işlem sonucu asla tüylenmeme özelliği kazanan Giza pamuğundan üretilmiş trikolarını denemeni tavsiye ediyoruz. 33 mm lif uzunluğuna sahip Giza 86 elyafı ile üretilen trikoları giymen ve bu deneyimi bir defa yaşaman halinde her zaman aynı konfor ve kaliteyi arayacağından eminiz…

Bunlar da ilginizi çekebilir