Caz, deniz ve doğa: Bozcaada Caz Festivali

19 Nisan 2019

Kendine özgü sokakları, cumbalı evleri, mükemmel plajları ve eşsiz lezzetleriyle Bozcaada her mevsim ideal bir tatil rotası olma özelliğini koruyor. Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük, Ege denizindeyse Gökçeada’dan sonra ikinci en büyük ada… Çanakkale iline bağlı olan Bozcaada’ya ulaşım ise oldukça kolay. Bozcaada’yı son üç yıldır daha da cazip hale getiren bir etkinlik var: Bozcaada Caz Festivali.

Genç yetenekleri keşfetme noktası

Bu yıl üçüncü kez 19, 20, 21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek Bozcaada Caz Festivali, Salon İKSV ev sahipliğinde Bozcaada hissini içeren bir geceyle geçen hafta ilk başta İstanbul’a taşındı. Bugüne kadar cazın ustalarını konuk eden, 9/8’lik müziklerle göbek attıran, genç yetenekler keşfettiren, farklı disiplinlerden müzisyenleri aynı sahnede ağırlayan ve festival özel projelerini ilk kez sunan Bozcaada Caz Festivali’nin İstanbul’da açıklanan 2019 programı da oldukça dolu. Kendine Has ve Volkswagen’in katkılarıyla; 3dots, allaturca ve Pavli Bozcaada iş birliğiyle düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, bu yaz da içeriğin gücüne inanan programında pek çok sanatçıyı ağırlıyor.

Geçen yıl biletleri tükenmişti

Tatil programınızı Bozcaada Caz Festivali’ne göre yapabilirsiniz. Eğer festivale bilet bulabilirseniz tabii. Bu uyarıyı neden yapıyoruz? Çünkü geçen yıl festivalin tüm biletleri tükenmişti. Bu yıl için ise Bozcaada Caz Festivali’nin 2019 biletleri bu aydan itibaren satışta. Elinizi çabuk tutmanızda yarar var.

Bozcaada’da üç gün boyunca müzik dışında farklı disiplinlerden oluşan programıyla farklı keşiflere de hazır olun deriz. Bozcaada Caz Festivali kapsamında; Bozcaada’nın çeşitli yerlerinde sürpriz konserler, gastronomi etkinlikleri, çocuk atölyeleri, beden odaklı atölyeler, Bozcaada keşif rotaları, tadım etkinlikleri ve sosyal projeler gibi etkinliklere rastlayabilirsiniz. Festival özellikle bu yıl enerjisini tüm Bozcaada’ya yayıyor olacak. 

Deniz, doğa ve müziğe ayrılmış bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin rotası haline gelen Bozcaada Caz Festivali ruhuyla adayı yeniden sarmaya hazırlanıyor. Festivalin resmi mecralarından gelişmeleri takip edebilirsiniz. www.bozcaadacazfestivali.com 19 Temmuz Cuma
Birsen Tezer
Bobby Rausch ft. Giw
POW Trio (Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit, Volkan Öktem)
The Kites
Orkun Bozdemir (Dj Set) 

20 Temmuz Cumartesi
Bidar
Bozcaada Ensemble
Emir Ersoy “RocKuba”
Yussef Dayes
Hemi (DJ Set)

21 Temmuz Pazar
Barış Demirel-Barıştık Mı
Erkan Oğur Anatolian Blues Project
Pol Belardi’s Urban 5
Selin Sümbültepe
Yaprak Melike (Dj Set)

Bunlar da ilginizi çekebilir