Bir Kadın Bir Erkekte İlk Olarak Ne Görür?

28 Ağustos 2017

[dropcap]Kadınların[/dropcap] erkeklerden çok daha detaycı olduklarını ve karşısındaki kişilerin gerek fiziksel gerek karakteristik özelliklerini en ufak detayına kadar incelediklerini biliyoruz. Peki bir kadın seni ilk defa gördüğünde ve seninle iletişime geçmeye başladığında nelere dikkat ediyor öğrenmek ister misin? Real Men Real Style isimli youtube kanalından aldığımız ilhamla bu konuya eğiliyoruz.

Silüetin

Bir kadın sana baktığında ilk olarak bedeninin genel görünümüne yani silüetine dikkat ediyor. Omuzların, kolların, boynun ilk dikkat çeken bedensel özelliklerinden. Şimdi bu bilgiyle ne yapacağız? En kısa zamanda bir spor salonuna yazılıp omuz, göğüs ve kol bölgemizi çalıştırmaya başlayacağız. Eğer ‘Ben zaten bedenime dikkat ediyorum tam da istediğim gibi gözüküyorum’ diyorsan işte o zaman da üst bedenine giydiğin kıyafetlerini seçerken göğüs, omuz ve kollarını ön plana çıkaracak parçalardan seçmeye özen göstermelisin. Ayrıca gömleğinin birkaç düğmesini açık bırakarak, fermuarlı ceketinin fermuarını yarıya kadar kapatarak da üst bedenine dikkatleri toplamayı başarabilirsin.

Yüzün

Bir erkekte kadınların en çok incelediği bölgelerden biri elbette yüz. Yüz hatların; varsa sakalların, göz kontağı kurup kurmadığın kadınların en çok dikkat ettiği noktalardan. Burada önemli olan dünyanın en iyi görünen yüz hatlarına sahip olup olmadığını değerlendirmekten çok yüzüne ve cildine iyi bakman. Sakalın varsa düzenli aralıklarla kısaltman, yüzünü her gün temizleyip nemlendirmen, kurtulmak istediğin tüyler varsa onların çaresine bakman; kısacası düzgün, bakımlı ve temiz bir imaj çizmen.

Gülümsemen

Gülümseme pek çok erkeğin üstüne pek düşünmediği ancak kişisel imaj açısından çok önemli bir nokta! Bir kadın sana bakarken nasıl gülümseyeceksin? Bunu biraz ayna karşısında çalışmakta fayda var:) İyi bir gülümseme için ihtiyacın olan temel noktaları atlamamalısın: 1- Göz kontağı kur ve güvenli bir beden dili ile gülümse. 2- Dişlerin her zaman temiz olsun. Gerekirse düzenli olarak temizlettir ve beyazlattır; problemli olan dişlerini tedavi ettir.

Beden Dilin

Son yıllarda beden dilinin tüm yaşamımıza ne kadar büyük bir etki yaptığını duymayan ve bilmeyen yoktur… Vücudunun nasıl gözüktüğü kadar onu nasıl kullandığın da önemli. İşe beden dilini gözlemleyerek ve hareketlerini ‘fark ederek’ başlayabilirsin. Elini, kolunu nereye koyuyorsun, dik duruyor musun, nasıl oturuyorsun, iletişime açık bir beden diline sahip misin? Tüm bu soruların cevaplarını düşünmen ve değiştirmen gerekenleri tespit etmen önemli.

Ellerin

Kısa kesilmiş, temiz tırnaklar ve yumuşak bir cilde sahip eller kadınlar için önemli. Ancak temizlik ve nemlendirme yeterli değil elbette. Beden dilini en çok ele veren organlardan biri de eller. Sadece ellerimizin hareketiyle bile iletişime açık, gergin, heyecanlı ve benzeri olumlu-olumsuz pek çok mesajı karşı tarafa farkında olmadan iletiyoruz. Bu arada sağlam bir tokalaşmanın önemini de atlamamak gerekiyor! Kadınların gözünde iyi bir imaja sahip olmak için ellerin de üstüne çalışılması gereken alanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Stilin

Eğer sağlam bir stilin varsa şanslısın, dikkat çekeceksin demektir. Hepimizin kendine özgü, yıllar içinde değişen ve oturan bir stili var. Yalnız burada çok önemli bir durum daha var ki o da sadece ‘ne’ giydiğin değil; ‘nasıl’ giydiğin. Kıyafetlerinin üstüne tam olarak oturması, beden yapınla uyumlu, doğru beden ve boyda olması, bedeninin düzgün taraflarını vurgulaması tahmin edemeyeceğin kadar önemli bir detay. Dolayısıyla kıyafetlerini seçerken sadece tarzlarına dikkat etmen yetmiyor. Üstüne tam oturan kıyafetler alman, gerekirse terziye giderek küçük düzelttirmeler yaptırmaya alışman gerektiğini hatırlatalım. Bu konuda kendini geliştirmek istersen Kusursuz Giyinmenin Altın Kuralları yazımıza göz atabilirsin.

Çevredeki Diğer İnsanlarla İlişki Kurma Biçimin

Kadınlar için onlara nasıl davrandığın kadar çevredeki diğer insanlara nasıl davrandığın ve büyük resmin içindeki konumun da çok önemli. Diğer insanlarla ilişkin nasıl? Onları güldürebiliyor musun? Yeni bir sohbet konusu açabiliyor musun? Herkese hitab edebiliyor musun ya da sadece kadınlarla/sadece erkeklerle mi iletişim halindesin? Gördüğün gibi çevrenle uyumun ve diğer insanların arasında nasıl davrandığın da kadınların birkaç dakika içinde röntgenini çektikleri önemli durumlardan başka bir tanesi:)

Konuşma Tarzın ve Ses Tonun

Nasıl bir konuşma tarzın olduğu ve nelerden bahsettiğin de yine kadınların karşılarındaki erkekte ilk dikkat ettikleri konulardan bir tanesi. Seninle sohbet ederken konu derinleşebiliyor mu, söyleyecek farklı bir şeye sahip misin, entellektüel birikimin ne durumda, seyahat eden ve keşfetmeyi seven bir erkek misin? Bu konuda kendini geliştirmek için yapabileceklerin sınırı yok. İyi kitaplar okuyarak işe başlayabilirsin.

Kokun

Kadınlar için koku çok önemli! Her zaman temiz olmak ve deodorant sürmek yeterli değil. Senin imzan olan bir parfüm seçmeli ve onu düzenli olarak kullanmalısın. Seçtiğin parfüm stilinle ve yaşam tarzınla uyumlu olmalı ve mümkünse ağır bir kokusu olmamalı.


Stil Detayların

Gömleklerinin ütülü olması, pantolonunun üstüne tam oturması, kendine özgü bir tarzının olması evet güzel ve önemli. Ancak temel parçalar kadar detaylar da kadınlara hakkında ilk bakışta fikir veren unsurlar. Örneğin kullandığın saat, bileklik, çanta, müzik dinlediğin kulaklık seni sen yapan birkaç önemli parça. Bu tarz aksesuarları seçerken, bir kadının sana bakar bakmaz tüm bu parçaları gördüğünü ve hakkında bir fikre sahip olmasını sağladığını unutmamalısın. Burada önemli nokta ‘Stiline yatırım yapan, detaylara özen gösteren’ bir imaj yaratmak.

Bunlar da ilginizi çekebilir